Kadıköy’e iki kadın başkan yardımcısı…

Kadıköy Yeni Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yönetim ekibini oluşturduğu süreçte önceliği kadın adaylara verdi. Gazeteci Ebru Peştereli ve CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ülkü Koçar, Kadıköy’ün yeni belediye başkan yardımcıları oldu.

Aykurt Nuhoğlu’nun yönetimini belirlemeye başladığı bugünlerde kadın adayları ön plana çıkarması, CHP örgütü tarafından takdirle karşılandı.

MECLİS LİSTESİNDE 13 KADIN ÜYE…

Kadıköy’ün yeni meclisinde de 13 kadın aday yer aldı. Aykurt Nuhoğlu, adaylara yönelik açıklamasında; “Kadıköy’e yakışır bir yönetim kadrosu ile çalışacağız. Kadınların enerji ve dinamiğinden yararlanacağız” şeklinde konuştu.

YENİ YÖNETİME KADINLAR DAMGASINI VURACAK…

Bingöl’de AKP’li belediye başkanının kadın meclis üyelerine görev vermemesine yönelik açıklamalarda bulunan Nuhoğlu; “Bu çağda böyle bir şeyi anlamak mümkün değil” diyerek, açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

“Kadıköy Belediyesi’nin yeni yönetimine kadınlar damgasını vuracak. Kadınların her alanda erkekler ile eşit olması önemli… Kadınsız bir siyaset başarılı olamaz. Kadıköy, kadın dinamiğinin yüksek olduğu bir ilçe… Hali hazırda Kadıköy Belediyesi’nde 21 müdürün 13’ü zaten kadın… Meclis üyelerimizin 13’ü kadın…  Yönetim kadromuzu da 2 kadın-2 erkek olarak oluşturduk.  İki  kadın yardımcım göreve başladı. Kadınların siyasete katılımının İstanbul ve Türkiye  genelinde yaygınlaştırılması gerekli… Kadıköy’de kadınlar çok dinamik, sosyal ve siyasi hayatın içindeler, yönetimde de olmaları bu anlamda çok doğal… Kadınların sorunlarını, ihtiyaçlarını kadın örgütlerinden de destek alarak, işbirliği ile çözeceğiz, birlikte projeler oluşturacağız. Kadınların yönetime çok fark katacağına inanıyorum.”

sporvitrini

Hakkında Gökçe Uğurlu

Bir yorum

  1. Öncelikle sayın Belediye Başkanımız AYKURT NUHOĞLUNU yürekten kutluyor,yolunun açık olmasını diliyorum..Kadın dayanışmasının ne kadar önemli olduğunu bilen bir Belediye Başkanın olduğu KADIKÖYlü olmaktanda gurur duyuyorum..Ben resim ve heykel sanatçısıyım,yurtiçi ve yurtdışı sergi organizasyonları yapıyorum,sanat ve turizm ile ilgili her konuda yardıma hazırım..saygılar,sevgiler ve başarılar…zerrin çiğdemli aner

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...