Kadıköy’de modifiye araç denetimi…

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Bağdat Caddesi ile Kadıköy-Bostancı sahilyolunun da aralarında bulunduğu 6 noktada modifiyeli araçlara yönelik uygulama yaptı.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Büro Amirliği ekiplerinin de destek verdiği uygulamada, kurallara aykırı unsur bulunan araçlara ilgili kanun maddesi uyarınca para cezası kesildi. Ekipler, vatandaşların yoğun şekilde şikâyetçi olduğu abartılı egzoz denetiminde bulundu.

Kadıköy bölgesinde 6 noktada uygulama yaptıklarını söyleyen ekipler amiri Komiser Ahmet Duman, uygulamanın özellikle abartılı egzoz konusunda yoğunlaştığı bilgisini verdi. Duman, modifiyeli araçlara ilgili kanun maddeleri uyarınca 80 TL ile 172 TL arasında para cezası kesildiğini aktardı.

TEKRARLANIRSA TRAFİKTEN MEN EDİLECEKLER…

Vatandaşların en fazla abartılı egzozdan şikâyetçi olduğunu dile getiren Ahmet Duman, diğer ihlal konularının ise film cam, süs, aksesuar, sürücünün kendisini veya yolcuları ve dışarıdakileri tehlikeye sokacak unsurlar olduğunu ifade etti. Duman, para cezası kesilen sürücülerin kuraldışı ikinci kez aynı şekilde yakalanmaları durumunda ise aracın trafikten men edildiğini belirtti.

175 ARACA 40 BİN TL CEZA…

Kadıköy’deki uygulamada 175 araca toplamda 40 bin TL ceza kesildiği, 12 aracın ise trafikten men edildiği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...