Kadıköy’de maganda dehşeti!..

Yeldeğirmeni sakinleri gece saatlerinde büyük panik yaşadı. 16’lık havai fişek bataryası ile Uzun Hafız Sokak’a gelen kimliği belirsiz maganda Hemdat İsrael Sinagog’u yanında, apartman pencelerinin önünde bataryayı ateşledi. Büyük gürültüyle patlayan havai fişekler nedeniyle Rasimpaşa Mahallesi ayağa kalktı. “Bomba patladı sandık, yerlere yattık, çocuklar dakikalarca şoku atlamadı” diyen Kadıköylüler tepkili…

Dün gece 22:30 sularında meydana gelen olayda sinagog ve apartmanların arasında şiddetle patlatılan havai fişekler nedeniyle evlerinde huzurla oturan mahalle sakinleri, kabusu yaşadı. Görgü tanıklarına göre orta yaşlarda olduğu belirtilen kimliği belirsiz kişi, eyleminin ardından Uzun Hafız Sokak üzerinden hızla Rıhtım’a koştu. Vatandaşlar; “Sebebi ne olursa olsun, insanların pencereleri önünde kulakları sağır edecek kadar büyük gürültü ile neden havai fişek patlatılır” diyerek Kadıköy’ün imajına büyük zarar verildiğine dikkat çekti.

MAGANDALAR KADIKÖY’DE KOL GEZİYOR…

Bir zamanlar İstanbul’un en nezih ilçesi konumundaki Kadıköy, artık magandaların bitmek bilmeyen saldırıları ve propagandalarına teslim. Günlük hayatı önemli ölçüde etkileyen magandaların odak nokta olarak seçtiği Kadıköy’de acil önlemler, huzurlu bir metropol yaşamı için büyük önem taşıyor.

TUANA VE BATUHAN, ARTIK HAVA FİŞEKLERİ SEVMİYOR…

Aniden odalarının pencereleri kenarında büyük gürültüyle patlamaya başlayan ve yaklaşık olarak 1 dakika süren “havai fişek kabusu” nedeniyle şoka giren Tamburacı çiftinin çocukları 8 yaşındaki kızı Tuana ve 12 yaşındaki Batuhan’ın korkularını üzerlerinden atmaları için büyük çaba gösteren baba, yaşananlara sert tepki gösterdi. Havai fişekli patlamanın hemen ardından olay yerine gelen Kadıköy Life Dergisi ekibine konuşan Hakan Tamburacı; “Bomba patladığını sandık, yere yattık. Pencerelerimiz yaz sıcağı olduğu için açıktı, odalarımız gözüküyordu. İnsanlara rahatsızlık vereceğini bilerek yapılan bu uygunsuz davranışı kınıyoruz” dedi. Tuana ve Batuhan kardeşler, bundan sonra havai fişekleri korku ile hatırlayacaklarını söylerken baba Hakan Tamburacı, sinagog kameralarının incelenerek sonuç elde edilebileceğini dile getirdi.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...