Kadıköy’de “Engelsiz Paylaşım Günleri”…

Kadıköy Belediyesi, engelli yurttaşların yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve çözüm önerilerini birlikte tartışmak için İstanbul’daki tüm engelli sivil toplum kuruluşlarının katılacağı “Engelsiz Kadıköy Paylaşım Günleri”ni düzenliyor.

10-11 Temmuz tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde düzenlenecek olan “Engelsiz Paylaşım Günleri”nde, engellerin kaldırıldığı engelsiz bir Kadıköy’ün geleceği için stratejiler oluşturulacak.

“ERİŞİLEBİLİRLİK” KONUSUNA ODAKLANILACAK…

Katılımcı yönetim anlayışının gereği olarak çalışmayı yürüttüğü her alanda yurttaşların etkin ve doğrudan katılımını hedefleyen Kadıköy Belediyesi; engelli bireyler, engelli yakınları, engellilik alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ve uzmanların katılımıyla gerçekleştireceği Engelsiz Kadıköy Paylaşım Günleri’nde, her engel grubundan farklı ihtiyaçlara işaret eden “erişilebilirlik” konusuna ve sivil toplum ile aktif işbirlikleri geliştirmeye odaklanacak.

PROJE SUNUMLARI İZLENEBİLECEK…

Etkinliğin ilk günü olan 10 Temmuz “Fiziksel Erişilebilirlik”, “Mimari Erişilebilirlik”, “Sosyal Erişilebilirlik” ve “Toplumsal Bütünleşme” konularına ayrılırken; 11 Temmuz Cuma günü ise sivil toplum kuruluşları ile proje ve işbirlikleri geliştirme olanaklarına ayrıldı. Paylaşım Günleri kapsamında engellilik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının proje sunumlarını izlemek ve sivil toplum kuruluşlarının stantlarını ziyaret etmek de mümkün olacak.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...