demokrasi nöbetleri

Kadıköy’de demokrasi nöbetleri büyüyor

Darbe girişiminin ardından ikinci hafta geride kaldı. Türkiye geneli ile birlikte Kadıköy meydanlarında da gerçekleştirilen demokrasi nöbetleri, üçüncü haftasında ilk günkü kalabalık ile devam ediyor. “Darbeye hayır, demokrasiye evet” sloganları eşliğinde Kadıköy Belediyesi yanındaki meydana kurulan platform konuşmacıları ağırlarken; Kadıköylü siyasetçi ve yöneticiler, genişletilen etkinliklerle geceden sabaha kadar meydanda nöbet tutuyor.

İstanbul tarihinin en uzun nöbetlerinden biri, darbe girişimine karşı gerçekleştiriliyor. Kadıköy Belediyesi yanındaki meydanda etkinliklerin başını ise Kadıköylü Ak Parti İstanbul Milletvekili Av. Hurşit Yıldırım, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, İBB ve Kadıköy Ak Parti Meclis Üyesi Ömer Şahan ile birlikte belediye meclis üyeleri çekiyor. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve CHP’li meclis üyelerinin de Ak Parti grubu ile darbeye karşı gösterdiği ortak kınama tutumuyla birlikte Kadıköy siyasetinde yeni bir döneme girilmişti. Ulusalda da Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi liderleri bir araya gelmiş, darbeye karşı ortak tavır koymuştu.

kadikoyde-demokrasi-nobetleri-buyuyor-kadikoy-life-dergisi-2

HER YER TÜRK BAYRAĞI…

Ellerinde, araçlarında ve pencerelerde binlerce Türk bayrağı ile sokaklarda yerini alan vatandaşlar, darbeye karşı birçok siyasi ve yöneticilerin açıklamalarını yakından takip ederken, Kadıköylü siyasetçiler iki haftadır sabaha kadar Kadıköy meydanlarında vatandaşlarla bir araya geliyor. Demokrasi nöbetlerinin ikinci bir çağrıya kadar aynı coşku ile devam edeceği belirtirken, Kadıköy’de her akşam farklı konuşmacılar ile yeni etkinliklerin gerçekleştirildiği görülüyor. Kadıköy Life Dergisi, 15 Temmuz gecesi de dahil olmak üzere bugüne kadar ilçede gündemi takip etmeye devam ediyor…

demokrasi nöbetleri

Türkiye geneli ile birlikte Kadıköy meydanlarında da gerçekleştirilen demokrasi nöbetleri, üçüncü haftasında ilk günkü kalabalık ile devam ediyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...