Kadıköy’de Cumhuriyet kutlamaları başladı…

Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 90. yılı kutlamaları, Kadıköy’de “Meşale Yakma Töreni” ile başladı.

Her yıl kutlamaların bir hafta önce Geleneksel Meşale Yakma Töreni ile başladığı Kadıköy’de ilk kutlama töreni, Kadıköy Belediyesi’nin organize ettiği Meşale Yakma Töreni ile İskele Meydanı Atatürk Anıtı’nda yapıldı.

Törene; Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ilköğretim okulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Cumhuriyet’imizin sonsuza kadar yaşamasını sembolize eden meşaleleri ise; Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, öğrencilerle birlikte yaktılar.

BİR HAFTA BOYUNCA SÖNDÜRÜLMEYECEK…

10. Yıl Marşı’nın söylenmesinden sonra tören sona erdi. Yakılan meşalenin bir hafta boyunca söndürülmeyeceğini kaydeden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköy’de kutlamaların bu yıl daha coşkulu ve renkli kutlanacağını söyleyerek, tüm İstanbulluları Cumhuriyet coşkusunu en iyi şekilde yaşamak için Kadıköy’e davet etti.

KILIÇDAROĞLU DA YÜRÜYÜŞE KATILACAK

Kadıköylülerin her yıl büyük bir coşkuyla düzenlediği ve binlerce kişinin katıldığı Geleneksel Cumhuriyet’e Bağlılık Yürüyüşü, onbinleri Bağdat Caddesi’nde buluşturacak. Kadıköy Belediyesi’nin 5 bin Türk Bayrağı dağıtacağı yürüyüş, Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı yürüyüş, Caddebostan’da son bulacak. Kutlamaların son etkinliği ise, Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Volkan Konak Konseri olacak.

 

 

 

 

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...