Ataşehir Belediyesi’nden “Sosyal Kumbara”

Ataşehir Belediyesi, “Sosyal Kumbara Projesi” ile ihtiyaç fazlası olan vatandaşlardan ihtiyacı olan vatandaşlara uzanan bir el olmayı amaçlıyor.

Ataşehir Belediyesi, ilçe sınırları içinde yaşayan farklı sosyal ve ekonomik gruplara mensup kesimler arasında paylaşım ve dayanışmanın güçlenmesini sağlamak amacıyla, “Kumbara Bir Umuttur, Paylaşmak Mutluluktur” başlığıyla Sosyal Kumbara Projesi’ni hayata geçirdi.

SOSYAL DAYANIŞMANIN ÖNEMİNİ HATIRLATIYOR…

Proje kapsamında ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirilecek kumbaralarda, üst gelir grubuna mensup vatandaşların ihtiyaç fazlası giyim eşyası, oyuncak, kitap gibi bağışları toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Proje, bir yandan yetişkinlere sosyal dayanışmanın önemini hatırlatırken, öte yandan çocuklara paylaşmanın mutluluğunu yaşatmayı amaçlıyor.

İLK KUMBARA CARREFOURSA İÇERENKÖY’E YERLEŞTİRİLDİ…

Proje kapsamında ilk olarak, İçerenköy CarrefourSA içerisinde oyuncak ve kitap-kırtasiye olarak iki farklı noktaya kumbara yerleştirildi. İlçede yaşayan gelir düzeyi yüksek kişilerin ikamet ettiği sitelerin yanı sıra alışveriş merkezleri, okullar, camiler, muhtarlıklar ve belediye hizmet binaları gibi belli lokasyonlarda yer alacak kumbaralarda biriken bağışlar, haftanın belli günlerinde belediye görevlilerince toplanarak depolama alanına götürülecek.

İLÇE GENELİNE YAYGINLAŞTIRILACAK…

Bağışlanan eşyalar, belediye tarafından onarılıp yenilenerek, ihtiyaç duyan vatandaşlara ulaştırılacak. İsteyen vatandaşlar yeni giysi, oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemelerini de bağışlayabilecek. Üç ay boyunca iki pilot mahallede uygulanacak olan Sosyal Kumbara Projesi, bu süre sonunda ilçe genelinde uygulanmaya başlayacak.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...