Kadıköy’de can pazarı!..

Kadıköy, şiddetli sağanak yağış ile birlikte sele teslim oldu. Ölüm ile yaşam arasındaki çizgide gidip gelen Kadıköylü selzedenin çaresizliği yürekleri ağza getirirken, Kuşdili Caddesi ve Fenerbahçe Stadı çevresi Venedik’e döndü.

Araç sürücüleri ve vatandaşlar; “Bu mu sizin Avrupa şehri dediğiniz Kadıköy, yazıklar olsun” diyerek isyan etti. Felaket anları, Kadıköy Life objektifleri tarafından görüntülendi.

Akşam saatlerinde etkisini arttıran sağanak yağış ile birlikte Kurbağalıdere çevresinde su seviyesi her geçen dakika yükselmeye başladı. Sağanak geçişlerinin Anadolu Yakası geneline yayılması ile birlikte Kurbağalıdere yatağı taştı.

EVLER, ARAÇLAR VE DÜKKANLAR SULAR ALTINDA KALDI…

Kuşdili Çayırı ve Fenerbahçe Stadı çevresinde Kadıköylüler felaketi yaşadı. Apartmanların zemin ve 1. katı tamamen sular altına gömülürken, Kurbağalıdere’de suyun şiddeti her geçen dakika etkisini arttırdı.

CANINI SON ANDA KURTARDI…

Kadıköy Life objektiflerince görüntülenen karelerde, 1. katına kadar su basan apartmanın bahçesinden çıkmak için yoğun çaba sarf eden vatandaş, suyun şiddetli akımı karşısında her geçen dakika direncini yitirdi. Son anda demir parmaklıklara tutunan selzede, çevre sakinlerinin korku dolu bakışları eşliğinde kendini istinat duvarının üstüne attı. Talihsiz vatandaşın canını kurtarması, yüreklere su serpti.

BELEDİYELER SINIFTA KALDI…

Kadıköy’ün göbeğinde yaşanan rezalette gözler, belediye görevlileri ve arama kurtarma ekiplerini aradı. Dakikalar sonra bir itfaiye aracı, otomobilin üstünde mahsur kalan iki kadını kurtarmak için olay yerine intikal edebildi.

ARA SOKAKLARA SAATLERCE GİRİLEMEDİ…

Sel suları, Kuşdili ve çevresinde ara sokaklara kadar girdi. Vatandaşlar ve çevre esnafı saatlerce mahsur kalırken, ağır kanalizasyon kokusu tüm Kadıköy’ü sardı. Bazı vatandaşlar ise yaşanan felaket karşısında gözyaşlarını tutamadı.

AMAN DİKKAT!..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların önümüzdeki üç gün içerisinde yer yer kuvvetli sağanak şeklinde hayatı olumsuz etkileyebileceğini açıkladı. Gözler, sel felaketinin bilançosuna çevrildi. Kadıköy Life, bölge genelinde gelişmeleri anı anına takip ediyor…

 

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...