Kadıköy’de 25 milyon TL’lik dev özelleştirme!..

Feneryolu – Tuğlacıbaşı’nda yaklaşık olarak 28 bin metrekarelik ADÜAŞ (Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.) arazisi özelleştiriliyor.

25 milyon TL geçici teminat bedeli üzerinden ihale süreci devam eden arsadaki özelleştirme, akıllara Göztepe’de hayata geçirilen Four Winds projesinin benzerinin inşa edilebileceğini getirdi. Kentsel dönüşüm ve yenileme sürecinin hızla devam ettiği bugünlerde, İstanbul’un en yüksek marka değerleri arasında yer alan Kadıköy’de hızlı bir değişim yaşanıyor.

ÖZELLEŞTİRME KARŞITI SESLER YÜKSELİYOR…

Son olarak Bağdat Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Tarım İl Müdürlüğü binasının özelleştirme süreci büyük tartışmalara neden olmuş, sivil toplum örgütleri tarafından tepkiler dile getirilmişti. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirilme süreci başlatılan Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait arazide gözler, önümüzdeki aylara çevrildi. Yüksek marka değeri nedeniyle 28 bin metrekarelik iki taşınmazın yerine Anadolu Yakası genelinde yapılan dev inşaat projelerinin benzerinin hayata geçirilebileceği tahmin ediliyor.

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Plak Günleri

Kadıköy’de Plak Günleri

Kadıköy Belediyesi’nin üçüncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri’nde plaklar, bu yıl Türk müziğinin en önemli seslerinden biri olan ...