Kadıköy tatil dönemine gün sayıyor…

2013-2014 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin sona ermesine günler kala, Kadıköylüler tatil planlarını yapmaya başladı. Kadıköy, tatil beldelerine göç vermesi ile birlikte yerli ve yabancı turistleri de misafir edecek. Marmaray gibi toplu ulaşım yatırımları ile birlikte ilçede yabancı turist ziyaretçi sayısında önemli artış bekleniyor.

Okullar, 13 Haziran 2014 itibariyle kapanıyor. Turizm acenteleri, otel ve tatil beldelerinde üç aylık tatil dönemi için hazırlıklar tamamlandı. Kadıköy ilçesinde de tatil öncesi bilet rezervasyonlarında artış görüldü.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE YENİLEME BUNALTTI…

Kadıköy genelinde her geçen gün artan inşaat sayısı ve gürültü kirliliği nedeniyle tatil seçeneği öncelik kazandı. Yine kentsel yenileme ile birlikte arterler ve ara sokaklarda da görülen yoğun trafik, Kadıköylülere zor günler yaşatmaya devam ediyor.

TURİST SAYISI ARTABİLİR…

Kadıköy genelinde toplu ulaşım yatırımlarının geçtiğimiz yıllara oranla iyileştirilmesi nedeniyle turist sayısında artış olabileceği öngörülüyor. Tarihi Yarımada’yı ziyaret eden milyonlarca turistin, denizi 4 dakikada yer altından Marmaray ile geçerek, son durak olan Ayrılıkçeşme aracılığıyla Kadıköy’ü keşfetmek isteyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...