Kadıköy-Kartal Metrosu’nun ilk vitrini Kozyatağı İstasyonu…

1

Anadolu Yakası’nın ilk yeraltı ulaşım sistemi olan Kadıköy-Kartal Metrosu’nda çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Belediye ekipleri ve inşaat şirketi çalışanları, 2012 Şubat ayında açılması planlanan metroyu yetiştirebilmek için bir yandan yeraltında var güçleriyle çalışırken, bir yandan da yerüstünde titiz bir çalışma sürdürüyor.

Altyapı işlemleri büyük ölçüde tamamlanan metro inşaatında, son düzenlemeler gerçekleştiriliyor. Bu düzenlemeler kapsamında durakların iç kaplamaları, metro iniş ve çıkışları, yürüyen merdivenlerin son ayarları ve durakların peyzaj çalışmaları yapılıyor. 

Metro tamamlandığı zaman hiç kuşkusuz en önemli duraklardan birisi olacak olan Kozyatağı Durağı’nda ise, çalışmalarda sona gelindi. Kozyatağı Durağı için “Metronun ilk vitrini oldu” desek yanlış söylemiş olmayız. Yerüstünde yapılan çalışmalar, yeraltındaki çalışmaları göremeyen vatandaşlar için metro inşaatının geldiği nokta hakkında fikir sahibi olmalarını sağlıyor. 

Metro; modern yapısı, giriş ve çıkışlarının önündeki düzenli görünüm ile vatandaşların beğenisini şimdiden fazlasıyla kazandı. Vatandaşların ortak dileği ise, metronun bir an önce açılması ve E–5 Karayolu’ndaki çilenin bir an evvel bitmesi…

2

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...