Gençlik Sanat Merkezi

Kadıköylü gençlere Cumhuriyet Bayramı hediyesi

Yılda 3.500 çocuğa ücretsiz sanat eğitimi veren Kadıköy Belediyesi, gençler için yeni bir sanat merkezini hizmete sokuyor. Geçtiğimiz yıl Acıbadem Nazifbey Sokak’ta 110 yıllık tarihe sahip Özdemiroğlu Mektebi konağını satın alan ve restore eden Kadıköy Belediyesi, tarihi binanın kapılarını gençler için açıyor. 26 Ekim Çarşamba günü saat 18.00’de açılacak Gençlik Sanat Merkezi’nde, 14 yaş üstü gençlere müzik ve drama eğitimi verilecek.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’ni tamamlayacak biçimde hizmet verecek olan Gençlik Sanat Merkezi,  673 metrekare bahçe alanı olan binada hizmet verecek. 4 katlı ve ahşap yapısı korunarak yenilenen binada 6 derslik, 3 etüt odası, 90 izleyici kapasiteli performans salonu, sergi salonu, konferans alanları, kitaplık, müzik ve film arşivi bulunuyor. 17 ayrı branşta öğrenci kabul edecek Gençlik Sanat Merkezi kayıtları ise 24 Ekim’de başladı. 4 Kasım’a kadar kayıtların süreceği merkezde eğitim ise 7 Kasım’da başlıyor.

kadikoy-genclik-sanat-merkezi-aciliyor-1

KADIKÖYLÜ GENÇLERE CUMHURİYET BAYRAMI HEDİYESİ…

Gençlik Sanat Merkezi’ne ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Yedi yıldır faaliyet gösteren Çocuk Sanat Merkezimiz var. Bu merkezimiz, 4 yaşından 14 yaşına kadar olan çocuklarımız için hizmet veriyor. Bu eğitimin sürekli olması gerektiğini düşündüğümüz için, geçtiğimiz yıl satın aldığımız bu tarihi binayı Gençlik Sanat Merkezi’ne uygun bir şekilde restore ettik. Burada gençlerimiz, kentin tarihi dokusuna uygun bir binada sanat eğitimi alacaklar. Bu bina Kadıköylü gençlere Cumhuriyet Bayramı hediyemizdir” dedi.

Gençlik Sanat Merkezi

Geçtiğimiz yıl Acıbadem Nazifbey Sokak’ta 110 yıllık tarihe sahip Özdemiroğlu Mektebi konağını satın alan ve restore eden Kadıköy Belediyesi, tarihi binayı Gençlik Sanat Merkezi olarak hizmete sokuyor…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...