Kadıköy beş yılını gençlerle planlıyor…

“Kadıköy’ün geleceğini birlikte planlıyoruz” diyerek yola çıkan Kadıköy Belediyesi, Stratejik Plan Çalıştayı’nı gençlerin yoğun katılımıyla düzenledi.

Haftasonunu Kadıköy için ayıran ve Kadıköy için kafa yoran gençler, Kadıköy’ün geleceğini genç gözüyle tasarlamaya çalıştılar. 12-13 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek ve tüm Kadıköylülerin katılımına açık olan çalıştaylar ile Kadıköy’ün beş yıllık planı tartışılmaya devam edilecek.

Kadıköy Belediyesi Zübeyde Hanım Evlendirme Dairesi Kokteyl Salonu’nda gerçekleştirilen “Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı”nda söz alan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yerel yönetimlerin ilk 6 ay içinde stratejik plan yapma zorunluluğu olduğunu ve bu planı Kadıköy’de tüm Kadıköylülerin katılımıyla yapmak istediklerini söyledi.

Demokratikleşmenin en temel noktalarından biri olarak nitelendirdiği yerel yönetimlerin, insanların katılımını sağlamak gibi önemli bir görevi olduğunu vurgulayan Başkan Nuhoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

SADECE KADIKÖY DEĞİL, İSTANBUL İÇİN DE ÖNEMLİ…

“Bir pazar sabahı buraya geldiniz. Pazarınızı bize ayırdınız. Ama göreceksiniz, gelecekte bu model sadece Kadıköy için değil, İstanbul ve Türkiye için de çok yararlı olacak. Bu modeli üniversiteler, kurumlar çok farklı şekilde kullanıyor ve çok iyi sonuçlar alıyorlar. Sizlere iyi çalışmalar, başarılar diliyorum. Katılımınız için çok teşekkür ediyorum.”

GENÇLER, KADIKÖY İÇİN DÜŞÜNDÜ…

Nuhoğlu’nun ardından Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı’nın amacı, önemi ve Kadıköy’de nasıl uygulanacağı konusunda kısaca bilgi veren Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Babüroğlu; “Amacımız geleceğin vizyonunu, aklımızdaki Kadıköy’ü oluşturmak, bunu projelere dönüştürmek. Arayacağımız şey, sizin aklınızdaki Kadıköy… Bunu sistematik şekilde yapacağız. İstediğimiz geleceği arayıp, onu bir ortak akla büründürüp, bunu ‘Nasıl hayata geçiririz?’i tartışacak ve projelere dökeceğiz” dedi.

KADIKÖY’ÜN GELECEĞİNE YÖNELİK BEYİN FIRTINASI…

Arama Konferansı yöntemi ile gerçekleştirilen Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı, Kadıköy’ün mevcut durumu ve geleceğine yönelik beyin fırtınası ile başladı. Türkiye ve Kadıköy’e dair fırsat ve tehditlerin, artılar ve eksilerin konuşulduğu bölümün ardından gruplara ayrılan gençler, Kadıköy üzerine değerlendirmelerde bulundular. Öğleden sonra gerçekleştirilen çalıştay ise, Kadıköy’ün geleceğinin tasarlandığı grup çalışmaları ile devam etti. Gençler, Stratejik Plan Çalıştayı’nda engelli haklarından ekolojik dengeye, katılımcı-şeffaf yönetim modelinden toplumsal cinsiyete birçok başlıkta önerileri tartıştılar.

ÇALIŞTAYLAR DEVAM EDECEK…

Kadıköy Belediyesi’nin çalışmaları, 12-13 Temmuz tarihlerinde saat 10.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Kokteyl Salonu’nda herkesin katılımına açık olarak düzenlenecek çalıştaylar ile devam edecek.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

halis-kurtca-cocuk-kultur-merkezi-1-yasinda-1

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 1 yaşında

Çocuklar için bir alternatif, sosyal bir mekân olarak tasarlanan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM) birinci yaşını kutladı. ...