Kadıköy Belediyesi 31. yılını kutladı…

Caddebostan Kültür Merkezi, Kadıköy Belediyesi’nin kuruluşunun 31. yıl kutlamasına ev sahipliği yaptı. Siyaset, sanat, iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinden geniş katılımın olduğu gecede Leman Sam sahne aldı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, göreve geldiği bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği 25 projeyi davetliler ile paylaştı.

Kokteyl ile başlayan geceye CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Kadıköy’ün eski belediye başkanları Cengiz Özyalçın, Osman Hızlan ve Selami Öztürk’ün yanı sıra çok sayıda CHP’li yönetici ile Metin Akpınar, Enis Fosforoğlu gibi sanatçılar, birçok dernek ve gönüllü yönetimi katıldı.

YOĞUN İLGİDEN DOLAYI SALON YETMEDİ…

Büyük ilgi gören etkinlikle büyük salon ve merdivenler tamamen dolunca, birçok kişi etkinliği ayakta izlemek zorunda kaldı.

AYKURT NUHOĞLU’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Bugün Kadıköy Belediyesi’nin 31. yıl dönümü, bizim de 1. yaşımız. Bugün sizlere bir yıldır yaptıklarımızı ve bundan sonraki projelerimizi anlatacağız” diyerek sunumunu paylaştı. Dört ayrı videoda “Katılımcılık, Kültür-Sanat, Engelsiz Kadıköy ve Belediye Hizmetleri” ile belediyenin “Asla Yapmayacakları” anlatıldı. Son üç videoda ise çeşitli projelere yer verildi.

“HAYDARPAŞA’DA TARAFIZ…”

Nuhoğlu’nun açıklamalarının devamında şu ifadeler yer aldı: “Kadıköy sakin bir yer, insanlarımız da sakin ama bizim değerlerimiz var, Cumhuriyet’ten kaynaklanan değerlerimiz var. 10 Kasım’larımız, 29 Ekim’lerimiz…  Ama bir de yapmayacaklarımız var. Tarafız, Haydarpaşa’da tavırlıyız. Haydarpaşa arazisi, deprem toplanma yeri olarak kalsa 400 bin kişiyi ağırlar. Moda’daki camiye gelince, biz Kadıköylüler ihtiyaç duyarsak yaparız. Bırakın kararı biz verelim, bırakmazsanız da kararı yine biz vereceğiz.

KADIKÖY, ÖZGÜRLÜĞÜN KENTİ…

Stratejik plan toplantılarında konuştuğumuz 52 projeden 25’ini bu videolarda anlatmaya çalıştık. Projelerimiz gerçekleşecek ve Kadıköy’de yaşamak, gerçekten bir ayrıcalığa dönüşecek. Şimdi söz ve karar Kadıköylünün… Kadıköy, özgürlüğün kenti… Biz bu kentte hayal kurmaya devam edeceğiz ve bu hayallerimizi gerçekleştireceğiz.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...