İstanbul’un duvarları çiçek açtı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çevreci hizmetlerine yenilerini ekledi. İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nın Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla başlattığı iki yeni proje, dünyanın gıptayla baktığı modern İstanbul’a yakıştı.

İstanbul’daki peyzaj ve yeşil alan algısında son yıllarda gelişen yeni fikirler filizlendi; şehrin park ve bahçeleri rengarenk çiçek ve düzenlemelerle yaşayan mekânlara dönüştürüldü. Yeşil algısını park ve bahçeler ile sınırlı bırakmayan İBB; şehrin kavşak, duvar, yol kenarı, havuz gibi yerlerinde farklı temaları işleyen yeni çalışmaları İstanbulluların beğenisine sundu.

DİKEY BAHÇELER MONOTONLUĞU ORTADAN KALDIRIYOR…

Bu kapsamda yeni başlatılan dikey bahçe uygulaması, özellikle kavşakların duvarlarında gelişerek, geleneksel gri duvar olgusunu ve monotonluğu ortadan kaldırıyor. Rengarenk mevsim çiçekleri yatay olarak dizilirken, sürücülere görkemli tablolarla eşlik ederek, daha estetik ve konforlu bir yolculuk yapmalarını sağlıyor.

METROBÜS DURAKLARI ŞİMDİ DAHA GÜZEL…

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nın başlattığı bir başka projeyle, Metrobüs durakları daha güzel ve daha güvenli hale geldi. İstanbulluların vazgeçilmez ulaşım aracı haline gelen Metrobüs, artık sadece hızıyla ve konforuyla ön plana çıkmıyor. Asansör ve yürüyen merdivenlerle engelli ve dezavantajlı vatandaşların kullanımına da açılmaya başlayan Metrobüs durakları, yeni aydınlatmalarıyla da modern bir görünüme kavuştu.

YENİ AYDINLATMALAR İSTANBULLULARA GÜVEN VERİYOR…

Metrobüs yolcusuna daha modern ve konforlu mekânlar sunma yarışını sürdüren İBB, akşamları yolculuk yapan İstanbulluları artık soğuk bir lambanın verdiği ışık yerine ışıl ışıl yeni duraklardan yolcu ediyor. Yeni aydınlatmalar, İstanbullulara daha çok güven verirken; şehrin muhteşem manzarasına görsel katkı da sunuyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...