Akıllı Bisiklet

İstanbullular akıllı bisikleti sevdi

İSPARK tarafından hayata geçirilen “Akıllı Bisiklet” uygulaması, 3 ayda yaklaşık 100 bin kişi tarafından kullanıldı. İSPARK’tan yapılan açıklamaya göre, ilk olarak Kadıköy–Kartal arasında kurulan ve bu yıl Florya–Yeşilköy hattının da eklenmesi ile Anadolu ve Avrupa Yakası sahillerinde vatandaşların hizmetine sunulan Akıllı Bisiklet kiralama sisteminin yoğun ilgi görmesi üzerine yeni hatlar için kollar sıvandı.

Vatandaşlar tarafından eğlence, tur ve spor etkinliği olarak kullanılan bisikletlerde yaz döneminde özellikle hafta sonları yoğunluk yaşanıyor. Kadıköy–Kartal arasında 14 istasyonda 140, Florya–Yeşilköy arasında 5 istasyonda 60 bisiklet ile hizmet veren Akıllı Bisiklet kiralama sistemi, yeni açılacak hatlar ile kent genelinde yaygınlaştırılacak.

istanbullullar-akilli-bisikleti-sevdi (4)

YENİ HATLAR OLUŞTURULACAK…

İstanbulluların vazgeçilmezi haline gelen ve vatandaşlar tarafından sayısının artırılması yönünde yoğun talep gelen Akıllı Bisiklet Projesi için yeni hatlar oluşturulacak. Öncelikli olarak mevcut Kadıköy–Kartal ve Florya–Yeşilköy arasındaki hatlarda durak ve bisiklet sayısını artırmayı hedefleyen İSPARK, aynı zamanda yeni güzergahlar için çalışmalarına hız verdi.

istanbullullar-akilli-bisikleti-sevdi (1)

ENTEGRASYON PROJELERİ İLE KAPASİTE ARTIRILACAK…

İSPARK, Kadıköy–Kartal hattını yeni açılacak Tuzla–Kartal arasındaki hat ve Bostancı–Kadıköy merkez arasındaki hat ile entegre ederek, Kadıköy merkezden Tuzla’ya uzatmayı planlıyor. İSPARK, bu hat üzerinde 36 istasyon ve 360 bisiklet ile hizmet vermeyi hedefliyor. Benzer bir entegrasyon projesini Avrupa Yakası için de düşünen İSPARK, Florya–Yeşilköy hattını Avcılar–Küçükçekmece ve Ataköy–Bakırköy arasında kurulacak yeni hatlar ile birleştirmeyi planlıyor. Bu güzergah üzerinde 20 istasyon ve 230 bisiklet ile proje vatandaşların hizmetine sunulacak.

istanbullullar-akilli-bisikleti-sevdi (5)

SAĞLIKLI YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZ UNSURU…

Ayrıca, Florya Caddesi’nde 5 istasyonda 70 bisiklet ve Emirgan sahilyolunda 3 istasyonda 50 bisiklet ile projeyi yaygınlaştırmayı hedefleyen İSPARK, tüm bu çalışmalar tamamlandığında kent genelinde 69 istasyon ve 760 bisiklet ile vatandaşların hizmetinde olacak. Açıklamada görüşlerine yer verilen İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut; sağlıklı yaşamın vazgeçilmez unsuru, çevre dostu ve şehir içi ulaşımın alternatif aracı olan bisikletin daha yaygın kullanılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Akıllı Bisiklet kiralama sistemine olan yoğun ilgiyi memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Korkut, bisiklet yolları üzerinde kurdukları sistem ile bisiklet severlere daha kaliteli ve güvenli bir hizmet sunmak için çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı.

istanbullullar-akilli-bisikleti-sevdi (2)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...