yerinde dönüşüm

Kartal’da yerinde dönüşüm

Kartal’da yerinde dönüşüm kapsamında, 8 bin 202 metrekare alan üzerindeki 108 daireden oluşan 7 binanın yıkımına düzenlenen törenle başlandı. Kordonboyu Mahallesi Tekel Caddesi üzerindeki binaların yıkım törenine Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye birim müdürleri ve yıkımına başlanan bina sakinleri katıldı.

Törende konuşan Başkan Öz, yıkımına başlanan 7 bina sakinini bir araya gelip birlikteliği sağlayarak, yerinde dönüşüme katkı sağladıkları için kutladı. Öz, binaları yeniden inşa edecek yüklenici firma yetkililerini de uyararak; “Burada en az her daire başına bir otopark olacak. Sokakta araç görmek istemiyorum, ona göre planlayın. Bu güzelliğin içerisinde yan sokaklarda araba olmaması lazım. Bu alan üzerindeki ağaçları da kesmeden koruyun” dedi.

kartalda-yerinde-donusum (1)

KENTİ GELECEĞE HAZIRLAYAN PROJELER İNŞA EDİLMELİ…

İmar Yönetmeliği’nin 64. maddesine göre çatı sularının depolanmasını da isteyen Altınok Öz; “Çatı sularını kullanalım. Bu 8 bin metrekare alanda yeşile yer ayırın. Bu insanlar, zamanı ve günü geldiğinde bazı sebze ihtiyaçlarını bu alanda karşılamaya çalışacak. Bunlar sadece depreme dayanıklı binalar değil, kenti geleceğe hazırlayan projeler olmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

HEDEF, YIL SONUNDA 100 BİN KİŞİ…

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Haziran ayı sonu itibarıyla ilçede 32 bin 493 kişinin yerinde dönüşüm ile yeni evlerine kavuştuğunu, hedeflerinin ise yıl sonu itibarıyla 100 bin rakamına ulaşmak olduğunu da sözlerine ekledi. Konuşmanın ardından 7 binanın yıkımına iş makineleri ile başlandı.

kartalda-yerinde-donusum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...