İstanbul’daki Çankırılılar iftarda buluştu…

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) ile Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen “Geleneksel Büyük Çankırı İftarı”, 06 Temmuz Pazar günü Maltepe Aydınoğlu Dinlenme Tesisleri’nin havuz başında gerçekleştirildi.

İstanbul’da yaşayan Çankırılıların bir araya geldiği programın sunuculuğunu, Yaren Tv Yönetim Kurulu Başkanı Barbaros Özdemir yaptı. Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin tarafından yapılan iftar duasının ardından, açılış ve protokol konuşmalarına geçildi.

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal, yaptıkları açılış konuşmasında salonu hınca hınc dolduran hemşehrilerine teşriflerinden dolayı teşekkür ederek; Ramazan ayının birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğunu ifade ettiler.

FESHANE’DE “ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİ”…

Açıkgöz ve Soydal, 18-21 Eylül 2014 tarihleri arasında Eyüp’te gerçekleştirilecek “Feshane – Çankırı Tanıtım Günleri” hakkında bilgi vermeyi de ihmal etmediler. İftar programına iştirak eden Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Boyraz ve Oktay Saral, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ile Maltepe Kaymakamı Mustafa Tapsız da birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler.

GENİŞ KATILIM, SICAK ATMOSFER…

Geçtiğimiz günlerde başarılı bir ameliyat geçirmesi sebebiyle iftar programına katılamayan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, ani bir program değişikliği sebebiyle katılamayan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birçok siyasetçi ve işadamı tarafından gönderilen telgrafların okunduğu program; mütevazılığı, geniş katılımı ve sıcak atmosferi ile dikkat çekti.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...