İstanbul’a 10 milyonuncu turist AHL’de karşılandı…

Her geçen yıl marka değeri artan ve dünyanın ilgisini üzerine çeken İstanbul, bu yıl da turist sayısında yeni bir rekora imza attı.

İstanbul’un turizmi için önemli bir hedef olan 10 milyonuncu turist, Atatürk Havaalanı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.

10 MİLYONUNCA TURİSTE AKŞAM YEMEĞİ SÜRPRİZİ…

Pakistan uyruklu Muhammad Khurram Aleem, ailesiyle birlikte Atatürk Havaalanı’nda İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili tarafından karşılandı. Karşılamada basın mensuplarına açıklama yapan Bilgili, “Misafirlerimize ‘hoşgeldiniz’ diyorum. 10 milyonuncu turisti karşılayarak, İstanbul turizmi adına yeni bir rekor kırdık. Kendilerine sponsorlarımız vasıtasıyla 2014 yılında birtakım hediyelerimiz olacak” dedi.

“BU ŞEHRE DAHA ÇOK TURİST GELECEK…”

İstanbul’a eşi Uzma K. Aleem, oğlu Sarim Aleem ve kızı Simra Aleem ile gelen Muhammad Khurram Aleem ise, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkesinde bir akaryakıt istasyonunda çalışan Muhammad Khurram Aleem, İstanbul’un çok güzel bir şehir olduğunu ve bu şehre daha çok turist geleceğine inandığını söyledi.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kuzey Ormanları Savunması’ndan 3. köprü eylemi…

Kuzey Ormanları Savunması üyesi bir grup, Sarıyer Uskumruköy’de 3. köprünün bağlantı yollarının geçtiği şantiye önünde köprü inşaatını protesto ...