İstanbul Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği kuruluyor…

İstanbul’daki önemli yıldızlı otellerin yöneticileri, “İstanbul Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (İPOYD)” çatısı altında bir araya geliyor.

Aralarında çoğu Anadolu Yakası’nda bulunan yeni otellerin yöneticilerinden oluşan bir grup, 20 Haziran akşamı Suadiye Hotel’de buluştu. Burada yapılan toplantıda, Antalya’da 20 yıl önce kurulan POYD’un İstanbul Şubesi’nin kurulması fikri benimsenerek kabul edildi.

DAHA KALİTELİ YÖNETİM, DAHA KALİTELİ HİZMET…

Suadiye Hotel Genel Müdürü Murat Yumak’ın ev sahipliğinde düzenlenen İPOYD’u oluşturma toplantısına, Antalya POYD tarafından yetkilendirilen Silence İstanbul Hotel Genel Müdürü Ali Can Aksu başkanlık etti. Toplantıya katılan otel yöneticileri; “Amacımız, Türk turizminin ve otellerinin daha kaliteli bir yönetim anlayışına kavuşması ve otellerin daha kaliteli hizmet üreterek değer kazanmasıdır” dediler.

İKİNCİ BULUŞMA AVRUPA YAKASI’NDA…

İPOYD projesinin ilk buluşmasına Anadolu Yakası’nın ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Silence İstanbul Hotel Genel Müdürü Ali Can Aksu, ikinci buluşmanın İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yapılacağını belirtti. Buluşmadan çıkan ortak sonuç ise, Türk turizminin gelişmesi için iyi yöneticiler ve iyi yönetimin kesinlikle bir ihtiyaç olduğu, İPOYD projesinin gerçekleşmesi sayesinde bu boşluğun doldurulabileceği fikri oldu.

YATIRIMCILAR, TURİZM ve OTEL YÖNETİCİLERİ KAZANACAK…      

İPOYD’un ilk buluşmasına, 65 yıllık mazisiyle Anadolu Yakası’nın ilk yıldızlı otellerinden biri olan Suadiye Hotel ev sahipliği yaptı. Etkinlik sonunda herkesin uzlaştığı fikir; “Hem yatırımcılar, hem turizm, hem de otel yöneticileri kazanacak” şeklinde oldu.

Toplantıya katılan oteller ve yöneticileri ise şu isimlerden oluştu: Kozyatağı Hilton Hotel Genel Müdürü Ergün Demiray ve F&B Müdürü Gürkan Kaban, Silence İstanbul Hotel Genel Müdür Yardımcısı Ümit Düzgünman, Silence İstanbul Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Seher Baysal, Prince Otel Sirkeci Genel Müdürü Tayfun Sancar, Biz Cevahir Mecidiyeköy Hotel Genel Müdürü İlke Demirbilek, Heybeliada Merit Halki Palas Hotel Genel Müdürü Bülent Hasanreisoğlu, Dossi Dossi Hotels Genel Koordinatörü Muhammed Cüntay, Cevahir Hotel İstanbul Asia Genel Müdürü Selçuk Kuttaş, Dedeman Kozyatağı Hotel Genel Müdürü Nadir Kadakal, Parma İstanbul Hotel Genel Müdürü Mustafa Kılıç, ByOtell Kozyatağı Genel Müdürü Oktay Sıdar, Wyndham Grand Kalamış Marina Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Kemal Sinmez…

İPOYD’un ilk buluşmasına, 65 yıllık mazisiyle Anadolu Yakası’nın ilk yıldızlı otellerinden biri olan Suadiye Hotel ev sahipliği yaptı. Etkinlik sonunda herkesin uzlaştığı fikir; “Hem yatırımcılar, hem turizm, hem de otel yöneticileri kazanacak” şeklinde oldu.

Suadiye Hotel’in 6 yıldan bu yana genel müdürlüğü görevini yürüten Murat Yumak, daha önce de SKAL International Marmara Kulübü’nün kuruluşuna öncülük etmişti…

İstanbul Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin buluşmasına ev sahipliği yapan otel yöneticileri arasında Oktay Sıdar da vardı. Anadolu Yakası’nın The Green Park Hotel Bostancı’nın ardından ikinci beş yıldızlı oteli olan ByOtell’in Genel Müdürü Oktay Sıdar; “Bugüne kadar olmaması büyük eksiklikti. Oluşumun belirgin bir kalite yükselmesine yol açacağına inanıyorum” dedi…

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...