İstanbul ilk 5’e girdi…

İnternetin en çok kullanılan harita servisinin sahibi Google, dünyanın en sık fotoğraf çekilen bölgelerini açıkladı.

Dünyanın en yoğun fotoğraf çekilen bölgeleri, haritada parlak sarı ile gösterildi. Orta yoğunlukta fotoğraflanan bölgeler kırmızıya boyanırken, az fotoğrafı çekilen yerler ise morla işaretlendi.

Google’ın verilerine göre en çok fotoğraf ABD’nin New York kentinde çekildi. ABD’nin en kalabalık şehri olan New York’un Empire State gökdeleni, Özgürlük Anıtı, Times Meydanı ve Brooklyn Köprüsü, turistlerin en çok ilgisini çeken yerler oldu. Kolezyum, Aşk Çeşmesi ve Vatikan şehriyle ünlü İtalya’nın başkenti Roma listede ikinci sırayı alırken, üçüncü sırada İspanya’nın Katalan şehri Barselona yer aldı.

Dünyanın en çok fotoğrafı çekilen dördüncü şehri ise Fransa’nın başkenti Paris oldu. Ünlü Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve Notre Dame Katedrali ile Paris, dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biri olarak listenin ilk sıralarında yer aldı. Beşinci sıraya ise medeniyetleri birleştiren köprü olarak nitelendirilen İstanbul girdi.

İLK 10…

1- New York
2- Roma
3- Barselona
4- Paris
5- İstanbul
6- Venedik
7- Monte Carlo
8- Floransa
9- Buenos Aires
10- Budapeşte

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...