İstanbul GYD

İstanbul GYD, Markaların Dünyası’na konuk oldu

İstanbul Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi, “Markaların Dünyası” adlı televizyon programına konuk oldu. Özellikle son iki yılda büyük artış kaydeden kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme çalışmaları, beraberinde pek çok sorunu da getirdi. İşte bu sorunları anlamak ve cevap bulmak adına gerçekleştirilen söyleşide, artık dev bir metropol haline gelen İstanbul’un sorunlarına değinildi.

AMAÇ, SAĞLIKLI YAŞAM ALANLARI YARATMAK…

Merkezi Kadıköy’de bulunan İstanbul Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi’nde gerçekleştirilen söyleşide, Markaların Dünyası programının yapımcısı Kerem Erağan’ın sorularını yanıtlayan Ali Karakoç; “Halkımız çoğu kez kentsel dönüşüm ile kentsel yenileme kavramlarını karıştırmaktadır. Her ne kadar bağlantılı olsalar da ayrı şeylerdir. Kentsel dönüşüm, riskli olarak kabul görmüş bina veya alanlarda hukuk kurallarına uygun olarak, insanlara yeni ve sağlıklı yaşam alanları yaratmayı amaçlar. Kentsel yenileme ise, ekonomik ömrünü tamamlamak üzere olan binaların yenilenmesidir. Kadıköy’de her ikisi de yapılmaktadır. Örneğin, Fikirtepe bölgesinde tam anlamıyla bir kentsel dönüşüm uygulaması yapılmaktadır. Kadıköy’de ve İstanbul’un pek çok yerinde ise kentsel yenileme gerçekleştirilmektedir” dedi.

İstanbul GYD

SİSTEMİN PEK ÇOK AYRINTISI BULUNUYOR…

İstanbul Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi kurucularından Berna Anıl da sistemin pek çok ayrıntısı bulunduğunu, kentsel dönüşüm veya yenileme ile işi olan vatandaşların mutlaka profesyonel ofislerden danışmanlık hizmeti almalarının yerinde olacağının altını çizerek; “En küçük bir ayrıntının dahi gözden kaçması, ileride telafi edilemeyecek sorunlara ve kayıplara yol açacaktır. Bu nedenle profesyonellere danışılmasında yarar vardır” şeklinde konuştu.

İstanbul GYD

MİMARİDEN HUKUKA KOMPLE HİZMET…

Söyleşiye, İstanbul GYD mimarlarından Tülay Pamuk da katıldı. Pamuk; “Biz bu ofiste mimarlıktan iç mimarlığa, teknik danışmanlıktan mühendislik hizmetlerine ve hukuk danışmanlığına kadar neredeyse bütün kalemlerde hizmet veriyoruz. Bu nedenle oldukça tecrübe ve birikim sahibi olduk. Başarılı olmamızın nedenlerinden biri de belki bu özelliğimiz” açıklamasında bulundu.

İstanbul GYD

İstanbul GYD, “Markaların Dünyası” adlı televizyon programına konuk oldu. Söyleşide, artık dev bir metropol haline gelen İstanbul’un sorunlarına değinildi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...