Aykurt Nuhoğlu

Aykurt Nuhoğlu: Bizim işimiz sadece plan onaylamak değil!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 138 maddeden oluşan Ekim ayı gündemini eleştirerek, meclis üyelerini sorumluluk almaya çağırdı. Meclis gündem maddelerinin tamamının imar ve plan değişiklikleri hakkında olmasını eleştiren Nuhoğlu; “Buralar siyasal meclislerdir, sadece imar planları değişikliği yapmak için burada bulunmuyoruz. 15 milyonu ilgilendiren tüm konulardaki düzenlemelere bakmalıyız” dedi.

Geçtiğimiz Cuma günü Kadıköy’de hafriyat kamyonunun çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Özge Kandemir ile ilgili üzüntülerini belirten Başkan Aykurt Nuhoğlu; “Gündüz saat 14.00’de bir kamyonun neden ara sokaklarda olduğunu sorgulamamız lazım. İnşaatlardan dolayı zaten bir sürü kamyon var. Lojistik dahil bütün hizmetlerin gece ve sabah, insanların sokakta olmadığı saatte olması gerekiyor. Bununla ilgili bir çözüm üretilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Aykurt Nuhoğlu

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, İBB Meclisi’nde yaptığı konuşmada meclis üyelerini İstanbul’un eğitim ve sosyal sorunları ile ilgili sorumluluk almaya davet etti…

“ÜLKE OLARAK BİR ŞİDDET SARMALI İÇERİSİNDEYİZ”

Şemdinli’de hayatını kaybeden 10 asker ve 8 köylünün ailelerine baş sağlığı dileyen Aykurt Nuhoğlu, Türkiye’nin bir şiddet sarmalı içinde olduğunu belirterek; “Eylül ayı içerisinde 79 güvenlik görevlimiz şehit oldu. Geçen sene bugün Ankara’da, 10 Ekim tarihinde 102 yurttaşımız hayatını kaybetti. Şiddetle terörün tehdit ettiği bir ülke olarak devam ediyoruz. Ülkede yaşanan şiddete önlem almak yerine basın özgürlüğüne yönelik baskılar mevcut” açıklamasında bulundu.

“PROJE OKUL UYGULAMASINI ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Aralarında Hüseyin Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi gibi liselerin de olduğu 155 okulun “proje okulu” haline getirilmesini anlamanın mümkün olmadığını ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Anadolu Lisesi’nde görevli 71 öğretmenin proje okulu olduğu için başka okullarda görevlendirilmesine tepki göstererek, şunları ifade etti: “Söz konusu öğretmenler, proje okulları diye farklı okullara nakledildi. Bu proje okulları nedir anlamış değilim. Eğitimde sürekli bir değişiklik oluyor. 4+4+4 ile beraber başladı, şimdi bu proje okulları devreye girdi. 15 Temmuz darbe girişiminde gördük eğitimin, laikliğin ne kadar önemli olduğunu, din ve devlet işlerinin ayrılması gerektiğini. Kadıköy Anadolu Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi gibi Türkiye’nin geleceğine saygın devlet kadroları yetiştiren okullarla oynamanın ne kadar tehlikeli olduğunu görmeliyiz.”

“EĞİTİME VE SOSYAL SORUNLARA ODAKLANMALIYIZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Türkiye’nin ikinci büyük meclisi olduğunu hatırlatan Aykurt Nuhoğlu; “Bizler bu mecliste 15 milyonun hepsinin ihtiyaçlarını ve yaşadığı zorlukları konuşmak zorundayız. Bu bizim görevimiz. Yoksa sadece plan değişikliği tartışıp İstanbul’da otel, alışveriş merkezi ile arazileri imara açarsak, insanlara büyük kötülük yapmış oluruz” diyerek, meclis üyelerini İstanbul’un eğitim ve sosyal sorunları ile ilgili sorumluluk almaya davet etti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...