İstanbul Dentestetik hizmette sınırları aştı!..

Kadıköy, bir ilk ile daha kayıtlara geçti. 6 yıldır Göztepe’de hizmet veren Özel İstanbul Dentestetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, başta engelli ve yaşlılığa bağlı olarak kliniğe gelemeyecek hastaların kendi ev ortamlarında “mobil ağız ve diş sağlığı hizmeti” vermeye başladı.

Devrim niteliğindeki sağlık hizmeti, tüm diş sağlığı uygulamalarını steril bir ortamda, başarıyla hastaların evinde gerçekleştirilebiliyor. Avrupa’da örnekleri bulunan mobil diş hizmeti, Türkiye’de ilk kez özel bir sağlık kuruluşu tarafından Kadıköy’de gerçekleştirilmiş oldu.

Başta Osmaniye’de olmak üzere 30 yıllık mesleki çalışmalarının son 6 yılını, sahibi olduğu İstanbul Dentestetik’te hayata geçiren Diş Hekimi Ahmet Ünal’ın kızı ve oğlu da diş hekimliğini tercih etmiş. Böylece İstanbul Dentestetik, dünyanın en değerli bölgeleri arasında gösterilen Bağdat Caddesi yanında bir aile kliniğine dönüşmüş…

UYGULAMA YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR…

Mobil diş sağlığı hizmeti, modern çağda hastalara birçok faydaları da beraberinde getiriyor. Özellikle yaşlı ve engelli vatandaşların dışarıya çıkmakta zorlandığı biliniyor. Diş sağlığı, hastaların ayağına getirilerek sorunların çözümlenmesi sağlanıyor. Dentestetik buradan yola çıkarak, birçok huzurevi ve bakımevi ile çözüm ortaklığı gerçekleştiriyor. TBMM Parlamenterler Birliği’ne bağlı üyelerin de tedavi olduğu sağlık kuruluşu olarak bilinen polikliniğin teknolojik ekipmanlar ile mobil diş tedavi ve bakımı hizmetleri arasında ise şunlar yer alıyor:

Evde röntgen ile muayene, teşhis-tedavi ve planlama, ağız bakım hizmeti ve eğitimi, dişeti hastalıkları tedavisi, koruyucu diş hekimliği hizmeti (dişlere flor uygulanarak çürüğe karşı direnç oluşturmak), diş çekimi, çürük dişlerin dolgu ve kanal ile tedavisi, protez yapım ve tamiri, porselen kron-köprüler, beyazlatma…

AİLECE GÜLÜMSÜYORLAR…

Diş hekimliği tecrübesinde yarım asra merdiven dayayan Ahmet Ünal’ı örnek alan kızı Beyza Ünal ve oğlu Hakkı Serdar Ünal da diş hekimi olmuş. Osmaniye ve İstanbul’daki polikliniklerinde hastalarını ağırlayan hekimlerin aile bağı, hastalarına da pozitif yansımış. Aile bağları kadar kurumsallığı da ön planda tutan hekimlerin kuruluşu, ISO 9001 – 2008 Kalite Belgesi ile ödüllendirilmiş.

26 YAŞINDA ÜÇÜNCÜ MESLEĞİNE ADIM ATTI…

Diş Hekimi Beyza Ünal, aynı zamanda Genetik Mühendisi ve Estetisyen yönüyle de genç yaşında üçüncü mesleğini edinerek, yakın çevresinin dikkatlerini üzerine çekmiş. Beş klinikten oluşan poliklinikte bir birim de Beyza Ünal yönetiminde, estetik üzerine oluşturulmuş. Hastalarda tüm yüz bölgesinde meydana gelebilen asimetrik rahatsızlıklara diş, ağız bölgesi ve yüzün tamamında etki etmek üzere çalışmalarını gerçekleştiren Diş Hekimi ve Estetisyen, Türkiye’nin genç yaştaki önemli değerleri arasında yer alıyor. Botoks, kimyasal peeling, dolgu ve lazer epilasyon gibi hizmetlerin gerçekleştirildiği klinikte hastasının yüzünü her ayrıntısı ile tanıma fırsatı yakalayan Beyza Ünal, hastanın talep etmesi halinde aynı anda diş ve ağız bakımını da asimetrisine göre gerçekleştirebiliyor.

1 GÜNDE AYNI HASTAYA 13 İMPLANT UYGULANDI…

Özel İstanbul Dentestetik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde, sağlık turizmi çalışmaları kapsamında bir hastaya 1 günde 13 implant takılarak, implant tedavisinin geldiği son aşama gözler önüne serildi.

 

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kızılay Özel Kartal Hastanesi

Kızılay Özel Kartal Hastanesi hizmete girdi

Türkiye genelinde 2 hastane ve 3 tıp merkeziyle modern sağlık hizmetleri sunan Kızılay, uzun yıllar tıp merkezi olarak ...