İstanbul, “Akıllı Şehir” olma yolunda ilerliyor…

İstanbul’un dünya metropollerine örnek olmasına büyük önem veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dünyanın önemli kentlerinde olan “Akıllı Şehir” konseptini İstanbul’a uygulamak için çalışmalarına ve işbirliklerine devam ediyor. İBB, planlanan ve uygulamaya konulan proje ile İstanbul’a ve İstanbullulara yeni bir kent yaşamı sunuyor.

Akıllı Şehir projesinde vizyon, teknoloji ve yetkinliği bir araya getiren İBB, Türkiye’nin en önemli markalarından birisi olan İstanbul’u daha da değerli kılıyor. Teknoloji çağında yaptığı çalışmalar ve yerli teknoloji üretimi ile Türkiye’nin geleceğine yön veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSBAK A.Ş., akıllı şehirler için hayata geçirdiği inovatif projelerle ülkemizin 2023 vizyonunu destekleyen gelişmelere bir yenisini daha ekliyor.

SİBER GÜVENLİK UYGULAMALARI GELİŞTİRİLECEK…

Ulaştırma ve aydınlatma konusundaki teknoloji odaklı yaklaşımlarıyla İstanbul’a çağdaş bir görünüm kazandıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSBAK A.Ş. ile savunma teknolojilerinin önemli ismi STM A.Ş. arasında, akıllı şehirler için büyük veri ve siber güvenlik konularında kapsamlı işbirliği protokolü imzalandı. İSBAK A.Ş’nin merkez kampüsünde gerçekleşen anlaşma töreninde imzaları, İSBAK A.Ş. Genel Müdürü Muhammed Alyürük ve STM A.Ş. Genel Müdürü Davut Yılmaz attı.  Yapılan işbirliği sayesinde, başta İstanbul olmak üzere tüm metropollerin sürdürülebilir akıllı şehir teknolojilerini koruyacak siber güvenlik uygulamaları geliştirilecek.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...