Irmak Okulları’nda Etik Değerler Çalıştayı…

Farklı etkinliklerle gündeme gelen Irmak Okulları, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği “Etik Değerler Çalıştayı” ile düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda ülkemizdeki sorunları belirleyerek, bu sorunlara İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi çerçevesinde gerçekçi çözümler üretmeyi hedefliyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Etik Değerler Çalıştayı, 29 Mart 2014 tarihinde Irmak Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Çeşitli okullardan gelen lise öğrencileri, düşünce ve ifade özgürlüğünün önündeki engellerin nasıl kaldırılabileceğini tartışacak ve alacakları karar bildirilerini, Irmak Okulları çatısı altında başta Avrupa Konseyi olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok kuruluşa gönderecekler.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Doç. Dr. Marcus Graf, Milliyet Gazetesi’nden Ayşe Mehveş Evin ve Avukat Oğuz Çetinkaya’nın katılacağı bu yılki Etik Değerler Çalıştayı’nda, lise öğrencileri öncelikle akademik çalışmalar yapacak. Bu çalışmalara ek olarak, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Doç. Dr. Marcus Graf eşliğinde sanat alanında yaptıkları kısa film, resim, müzik gibi çalışmalarla düşünce ve ifade özgürlüğü konusundaki sorunlara da dikkat çekecekler.

Irmak Okulları tarafından düzenlenen III. Etik Değerler Çalıştayı konusunda tüm bilgilere okulun web sayfasından ulaşılabilir: www.irmak.k12.tr

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...