İngilizceyi hem öğreten, hem özendiren lider kadro…

“Anlıyorum ama konuşamıyorum. Okuyorum ama anlatamıyorum. Bana ‘robot gibi konuşuyorsun’ dediklerini yüz ifadelerinde hissediyorum. İngilizce konuşabildiğimi sanıyorum ama, uluslararası arenada konuşamadığımın, anlaşılmadığımın farkına varıyorum…”

İngilizce eğitiminde başarısızlık ve yetersizlik, profesyonel olarak dil eğitimini önemseyenlerin en büyük kaygısı, korkusu. Bu yönde 100 yılı aşkın deneyimlerini Markalar Birliği çatısı altında harmanlayan, başarıları ve nitelikleri ile alanında dünyanın ilkleri arasına giren Amerikan Kültür Dil Okulları ve İngiliz Kültür Dil Okulları’nın üst düzey yöneticileri, yeni eğitim ve öğretim dönemini karşılamaya hazırlanan eğitimciler ile bir araya geldi. Günün sürprizi,  İngilizce’nin Efendilerini oldukça şaşırttı.

Markalar Birliği Genel Başkanı Halil Çil, Marka Kurulu Başkanı; Ataşehir Amerikan Kültür Koleji ile birlikte birçok dil merkezinin de kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayar; Ataşehir Amerikan Kültür Koleji kurucu ortağı, Ataşehir ve Ümraniye’de dil okulları kurucusu Aşkın Gündoğdu.

HALİL ÇİL KAHVALTIYA GELDİ, COŞKU ZİRVEYE ÇIKTI…

Dünya genelinde 500’ü aşkın kurs, okulu ve eğitim kuruluşları ile en büyük dil eğitim kurumları arasında yer alan Amerikan Kültür ve İngiliz Kültür kuruluşlarının çatısı Markalar Birliği’nin Genel Başkanı Halil Çil; Ataşehir’de Let’s Clup’ın terasında gerçekleşen kahvaltıya sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Yıllardır eğitim camiasındaki çalışmalarını, yöneticilik tecrübelerini ve dünya genelinde İngilizce’nin başarıyla öğretilebilmesi adına yürüttüğü çalışmalarla tanınan Çil, öğretmenlerin heyecanı ve istediğini görünce programlarını iptal edip mini bir seminer verdi.

Marka Kurulu Başkanı; Ataşehir Amerikan Kültür Koleji ile birlikte birçok dil merkezinin de kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayar ve yine Ataşehir Amerikan Kültür Koleji kurucu ortağı, Ataşehir ve Ümraniye’de dil okulları kurucusu Aşkın Gündoğdu, yeni dönemde öğretmenlere başarılar diledi. Kahvaltıya Şube Müdürleri Bekir Aydın, Güneş Yılmaz, Ayşegül Gündoğdu, Tamer Konuk ve Alper Gündoğdu da katılım gösterdi.

TAYFUN BAYAR VE AŞKIN GÜNDOĞDU’YA TEŞEKKÜR…

Eğitimin profesyonellik ile birlikte bir aşk olduğuna dikkat çeken Halil Çil; “Tayfun Bayar ahiretlik dostum, Tayfun Bey de uzun yıllar bayiimiz. Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz” diyerek konuşmasının devamında şu mesajı verdi;

Amerikan Kültür çatısı altında 128 yabancı dil kursu, İngiliz Kültür adı altında 65; çeşitli isimlerde 170 anaokulu, 44 civarında kolej ve 100’ün üzerinde de farklı eğitim kuruluşlarımız var. Dünyanın en büyük dil okulu zincirlerinden biri olmanın verdiği sorumlulukların ağırlığıyla hareket etmeye çalışıyoruz. Arnavutluk şubemiz açıldı, Hindistan’da da anaokulumuz var. Dünyada ilk beş olduğumuz belirtiliyor, bu yönde çalışmalarımızı planlıyoruz.

“FRANKURT FUARINA TÜRKİYE’DEN İLK KEZ…”

Avrupa Dil Pasaportu sistemini uyguluyoruz. 2002 yılında Avrupa Birliği, eğitim alanında da standartlarını koydu. Türkiye’de uygulama yetkisine sahip 4 kuruluştan biriyiz. Türkiye’nin en çok kitap imal eden firmalarından birisiyiz. Bu sene de Frankurt kitap fuarına ülkemizden kabul edilen ilk firma olduk. Anı zamanda da uluslararası İngilizce Öğretmenliği programının Türkiye temsilcilerinden biriyiz.

“BİZİ HER ZAMAN GÜZEL HATIRLAMANIZI İSTİYORUZ…”

Değerli Öğretmenlerimiz; şirketlerimizden bir gün ayrılacaksınız, bu kaçınılmaz bir kaderdir aslında, hayatın gerçeği. Bu noktada birinci görevimiz bizden ayrıldığınız zaman, saygı duyduğunuz ve hayat boyu unutamayacağınız, CV’nize yazabileceğiniz bir işletme olmak istiyoruz. Bu anlamda Türkiye’de çalışan her 12 İngilizce öğretmeninden birini istihdam eden bir kuruluşun başkanı olarak, her zaman dünyanın her yerinde dost olduğumuzun altını çizmek istiyorum.

“İNGİLİZCEYİ ÖĞRENMENİN ŞİFRELERİ VARDIR…”

İngilizce eğitiminde kitabın en üst düzeyde kalitesi, yeterli değil. Hayatım boyunca kitabın yeterliliğine bu anlamda inanmadım. İngilizce öğretmenleri isterse, internet ve yazıcıyı birleştirerek kendi eğitimlerini organize edebilecek düzeydedir, bunu biliyorum. İngilizce; matematik ya da fizik gibi beşeri bir bilim değildir, iletişim aracıdır. Öğretmenlere yolladığımız kitaplar, kalite ve becerinin yanında ekstra destek materyalidir. Öğretmenlerin, insanlararası iletişimi öğrettiği için gülerek bakması ya da tatlı bir espri yapmasının faydası; en iyi İngilizce kitabından daha değerlidir.

İngilizce öğretmenleri başka kategoridir, kumaşları başkadır. Bizler bir ilişki biçimini öğretiyoruz. İngilizce kursları da, İngilizce öğretmenleri olmadan hiçbir işe yaramazlar. Siz öğretmenlerimizi, çok iyi tanıdığım ve güvendiğim iki dostumuza, Tayfun ve Aşkın Bey’e emanet ediyorum…sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...