JCI Kadıköy, Herkese Kitap Vakfı ile paydaş oluyor…

2009 yılından itibaren Kadıköy ilçesinde faaliyetlerini sürdüren, dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Kadıköy Şubesi, etkisini daha da artırmak için paydaşlarına bir yenisini ekliyor.

JCI Kadıköy Şubesi, 2009 yılından beri birçok kurum ve kuruluş ile hayata geçirdiği projelerine yenilerini eklemek için yeni bir paydaşla beraber çalışma kararı aldı. Geçtiğimiz 5 sene boyunca Turkuaz Medya grubu ile “JCI Yılın Yaratıcı Genç Girişimcisi” ödül programını hayata geçiren, Marmara Üniversitesi ile paydaşlığı sonucu “LiderSen” projesi ile üniversitelerde liderlik dersi veren JCI Kadıköy; Genç Başarı Vakfı, Kadıköy Belediyesi, AIESEC Asia gibi paydaşlarının yanına bir yenisini ekliyor.

ORTAK HEDEFLER İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPTILAR…

Türkiye’de kitap okuma alışkanlığı oluşturmak, sevdirmek, geliştirmek ve yaygınlaştırmak, yayınlanmış her kitabın Türkiye’nin her yerinde tüm okuyucular tarafından eşit imkânlarla, kolay, hızlı, güvenilir ve ekonomik şekilde temin edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Herkese Kitap Vakfı, JCI Kadıköy ile ortak çalışmalara başladı. Kadıköy Belediyesi’nin organizasyonu ile “500 Okul 50.000 Kitap” projesinde bir araya gelen iki kurum, ortak hedefler doğrultusunda güç birliği yapma kararı aldı. Bu kapsamda Herkese Kitap Vakfı, JCI Kadıköy’ün Diyarbakır’da açacağı JCI 100. Yıl Fatih Kütüphanesi’ne destekte bulunacak.

“GELECEĞİN LİDERLERİNİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ…”

JCI Kadıköy Başkanı Fatih Şengül, paydaşlık hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Herkese Kitap Vakfı Kurucusu Bülent Şenver ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ortak hareket ederek, daha büyük etkiler yaratma kararı aldık. JCI, Türkiye’de birçok okula destek veriyor. Öncelikle bu okullarımızın kitap ihtiyaçlarını tamamlamaya çalışacağız. Ülkemizde kitap ihtiyacı olan çocuklarımıza kitapları ulaştırmak için projeler üreteceğiz. Geleceğin liderlerini yetiştirmeye çalışıyoruz. Liderlerin daha çok okuması gerekiyor.”

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...