İngiliz Kooperatifi Fransız butik oluyor…

1

Tarihi Kadıköy Çarşısı’nda bulunan ve beş yıl öncesine kadar “İngiliz Kooperatifi” olarak faaliyet gösteren tarihi bina, ünlü Fransız giyim markası Lacoste oluyor. Çarşı Meydanı’nda, Surp Takavor Ermeni Kilisesi karşısında yer alan ve Kadıköy tarihinde 128 yıllık bir geçmişi olan bina, geçtiğimiz yıl kapsamlı bir restorasyon görmüştü.

Akçaabat Köftecisi olacaktı…

Söz konusu bina, 2011 yılı Ocak ayında Akçaabat Köftecisi yapılmak üzere bir yatırımcı tarafından kiralanmak istenmiş, ancak akabinde gelen şiddetli tepkiler üzerine vazgeçilmişti.

Bunun üzerine binayı yeniden kiralamak için hayli titiz davranan yönetim, sonunda Fransa’nın en önemli markalarından bir kabul edilen Lacoste ürünlerinin satılacağı mağaza olarak kiralanmasına rıza gösterdi ve Ocak ayı sonlarına doğru Tarihi Kadıköy Çarşısı’ndaki İngiliz Kooperatifi’nde Fransız bayrağının dalgalanmasına olanak sağladı.

2

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kriton Curi’nin ağabeyi Hristo Curi tarafından 2006 yılına kadar işletilen tarihi mekânın restorasyonu, 2010 yılında ünlü mimar Özgür Turan Akşan tarafından yapılmıştı…

3

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...