Maltepe Park

İhtiyaç Haritası ve Maltepe Park el ele verdi

Son zamanların örnek gösterilen projesi İhtiyaç Haritası, Maltepe Park Alışveriş Merkezi ile birlikte Türkiye’de kelebek etkisi yaratacak bir projeye imza attı. Alışveriş merkezi çatısı altında “İyilik Kutusu” adıyla sürdürülecek olan proje, daha fazla desteğe ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı amaçlıyor.

Adından sıkça söz ettiren sosyal sorumluluk projelerinden İhtiyaç Haritası, farklı ihtiyaçları olan insanlar ile bunları karşılamak isteyenleri aynı platformda buluşturuyor. www.ihtiyacharitasi.org adlı internet sitesi üzerinden oluşturulan proje kapsamında, hayvan barınağından okul kütüphanesine kadar pek çok farklı alanda oluşturulan ihtiyaç listeleri yer alıyor. Projenin en önemli özelliği ise, herhangi bir nakit akışı olmadan ve tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak sağlanıyor olması.

İhtiyaç Haritası

TAMAMEN GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI…

Ece Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilen Maltepe Park Alışveriş Merkezi, projeyi kendi çatısı altında “İyilik Kutusu” adıyla yürütüyor. Ziyaretçilerine sadece bir alışveriş merkezi konseptiyle değil, aynı zamanda sevdikleri isimlerle bir araya getirmek için de ev sahipliği yapan Maltepe Park, Aralık ayı itibariyle alışveriş merkezi içerisinde bulunan merkezi bir noktaya konuşlandırdığı dev fanus içerisinde destek verilen ürünleri toplayarak, ihtiyaç sahipleriyle buluşturmayı planlıyor.

İhtiyaç Haritası

HEDİYELER EMİN ELLERDEN DOĞRU ADRESLERE ULAŞIYOR…

Maltepe Park Alışveriş Merkezi ziyaretçileri, danışma noktasına başvurarak İhtiyaç Haritası‘ndaki ürünlerden seçiyor ve danışmaya teslim ediyor. Maltepe Park tarafından toplanan tüm hediyeler, ihtiyacharitasi.org online imece sitesinin denetimindeki onaylanmış ihtiyaçlara gönderiliyor. Proje bununla da sınırlı kalmayarak, destek veren ziyaretçilerden her ay kura ile seçilecek olan bir kişiyi ayın ünlüsü ile buluşturuyor. Onlarca sanatçının gönüllü olduğu “İyilik Kutusu” projesinin Aralık ayı ünlüsü, pop şarkıcısı Ege oldu. Ocak ayında ise ünlü oyuncu Begüm Kütük, proje kapsamında Maltepe Park AVM’de sevenleriyle buluşacak.

İhtiyaç Haritası

Son zamanların örnek gösterilen projesi İhtiyaç Haritası, Maltepe Park Alışveriş Merkezi ile birlikte Türkiye’de kelebek etkisi yaratacak bir projeye imza attı…

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Yaz Okulu

Maltepe Yaz Okulu’nda çocuklar eğlenerek öğreniyor

Maltepe yaz okulu Maltepeli çocukları ağırlıyor. Maltepe Belediyesi’nin 1 Temmuz-9 Ağustos tarihlerin arasında, 6 haftalık tek kur şeklinde, ...