İETT seferleri kontrolden çıktı!..

Kadıköy’de İETT seferlerinin düzensizliği, vatandaşları canından bezdirdi. Yolcular, saatlerce duraklarda mağdur kalmamak için İETT’den etkili otokontrol sistemi istiyor.

Haberimizdeki görüntüler, trafik yoğunluğunun had safhada olduğu bir saatte çekilmedi; ya da yoğun bir hava muhalefetinde… Sıradan bir iş günü ve Bağdat Caddesi’nin göbeğinde yolcular, 45 dakika boyunca otobüs bekledi. “Bir hatta ait otobüsü saatlerce beklemeye alıştık. Ancak, farklı hatlardan da bir otobüs geçmez mi” diyen vatandaşlar, Kadıköy’ün göbeğinde yaşanan ulaşım sorununun bir an önce çözülmesini istiyor.

Bağdat Caddesi üzerinden 4, 16, 16D, 222, ER1, FB1 ve FB2 gibi birçok otobüs seferleri gerçekleştiriliyor. Ancak 45 dakika boyunca hiçbir hatta ait otobüs geçmeyince, vatandaşın çilesi katlanarak büyüyor.

OTOBÜSLER KONVOYCULUK MU OYNUYOR?

Vatandaşların çileli bekleyişi, otobüslerin ardı ardına dizilmesiyle adeta sinir harbine dönüşüyor. Ömürlerinden ömür çalan düzensizlik, Kadıköylülerin tepkisini her geçen gün artırıyor. Ancak, başta Bağdat Caddesi olmak üzere Kadıköy genelinde yıllardır herhangi bir kalıcı çözümün hayata geçmemesi dikkat çekiyor.

Yoğun şikâyetler üzerine Kadıköy Life, Bağdat Caddesi duraklarını takibe aldı. Öğle saatlerinde en az 45 dakika hiçbir İETT otobüsünün geçmediği ana arter üzerinde sinirler, iki Kadıköy-Bostancı (4 numara) ve 16D otobüslerinin ardı ardına dizilmesiyle iyiden iyi gerildi. Durakta biriken yolcular öndeki otobüse binince, hemen arkasından gelen aynı hat otobüsü yolcu almadan boş olarak yoluna devam etti. Vatandaşların İETT merkezinde otokontrolün artırılması beklentisinin haklılığı bir kez daha ortaya çıktı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...