İbrahim Erkal

İbrahim Erkal’ın adı Maltepe’de yaşayacak

Maltepe Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısı, Ali Kılıç’ın başkanlığında toplandı. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal’ın adının Maltepe’de yaşatılması, toplantının gündem maddeleri arasında yer aldı.

Maltepe Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısının ilk oturumu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında gerçekleşti. Geride kalan bir ayda belediyenin çalışmalarına ilişkin meclisi bilgilendiren Kılıç, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi. Kentsel dönüşüm alanındaki çalışmalara değinen Ali Kılıç; “Gülsuyu-Gülensu Mahallelerimiz için 1/5000’lik planların itiraz süreleri sona erdi. Biz de bu planlara ilişkin olarak, donatı alanında kalan vatandaşlarımızın mağduriyetini ortadan kaldırmaya dönük bazı noktalara itirazda bulunduk. Bu anlamda halkımıza dönük bilgilendirme toplantıları yaptık” dedi.

İbrahim Erkal

GÖÇMENLERDEN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞINA İHTİYAÇ VAR…

Göçmen sorununa da değinen Belediye Başkanı Kılıç, sadece Maltepe’de 4 bin civarında Suriyeli göçünün yaşandığını vurguladı. Bu alanda uluslararası bir toplantıya katıldığını değinen Kılıç; “Türkiye’nin artık göçmenlerden sorumlu bir devlet bakanlığına ihtiyacı var. Ortadoğu’dan, Balkanlar’dan ve Kafkaslar’dan Türkiye’ye göçleri, Türkiye’den yurt dışına iş göçlerini göz önünde bulundurduğumuzda parlamentodaki siyasi partilerimizin bu noktada ciddi adımlar atması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM ERKAL ANILDI…

Ali Kılıç ayrıca, kadın istihdamından engellilere yönelik çalışmalara, kültür sanattan asbestle mücadeleye kadar pek çok alandaki çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirdi. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Maltepeli sanatçı İbrahim Erkal da belediye meclisinde anıldı. İbrahim Erkal’ın adının Maltepe’de yaşatılmasını öngören gündem maddesi, görüşülmek üzere Hukuk Komisyonu’na sevk edildi.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Moda’da her ‘yer’ Nazım…

Usta şair Nazım Hikmet’in şiirleri doğum günü öncesi Kadıköy Moda Burnundaki caddeye yazıldı. “Güzel günler göreceğiz” ile umudu, ...