Hıfzı Topuz, Suadiye Remzi Kitabevi’nde…

Taif’te Ölüm, Meyyale, Paris’te Son Osmanlılar, Gazi ve Fikriye, Çamlıca’nın Üç Gülü, Başın Öne Eğilmesin (Sabahattin Ali’nin Romanı), Kara Çığlık, Abdülmecit, Hava Kurşun Gibi Ağır (Nazım Hikmet’in Romanı), Elbet Sabah Olacak (Tevfik Fikret’in Romanı), Vatanı Sattık Bir Pula (Namık Kemal’in Romanı), Özgürlüğe Kurşun romanları ile Elveda Afrika Hoşçakal Paris, Fikret Mualla, Paris’68 (Bir Devrim Denemesi), Nişantaşı Anıları, Gülümseyen Anılar, Eski Dostlar gibi anı kitaplarının yazarı Hıfzı Topuz, bu kez 91 yaşında yazdığı “Çılgın ve Özgür” (Neyzen Tevfik’in Romanı) ile yine kendinden bahsettiriyor.

Topuz, kısa zamanda 7 baskı yapan son kitabı ile Neyzen Tevfik’in inişli çıkışlı, çok renkli yaşamını okurlarıyla paylaşıyor. İstibdat ve ardından gelen Cumhuriyet döneminin ilginç kişiliklerinden biri olan Neyzen Tevfik’in tüm yaşamı; ney üflemesiyle, özgür yaşam mücadelesiyle, yergileriyle, sinema oyunculuğuyla öne çıkıyor.

Onlarca ödül sahibi Hıfzı Topuz, Remzi Kitabevi’nde kitaplarını imzalarken sadece eserleri ile değil, nazik tavırları ile de okurlarının hayranlığını topladı.

 

sporvitrini

Hakkında Sedef Turan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de bağlama ve kamança buluşması büyüledi

Maltepe’de bağlama ile kemanca aynı sahnede buluştu. Türk Halk Müziği’nin efsane ismi Erdal Erzincan ile Grammy ödüllü dünyaca ...