Haydarpaşa Lisesi’nde “Eğitim ve Kariyer Günleri”…

Haydarpaşa Lisesi yönetimi tarafından düzenlenen “Geleneksel Eğitim ve Kariyer Günleri”nin dördüncüsü, yoğun katılım ile gerçekleşti.

Etkinlik, Haydarpaşa Lisesi öğrencilerini üniversiteler ile buluşturdu. Hayatlarının dönüm noktasında üniversite atmosferini gözlemleme fırsatı bulan lise öğrencileri, kariyer çizgilerini oluşturdu.

ÜNİVERSİTELER TEK ÇATI ALTINDA…

“Geleneksel Eğitim ve Kariyer Günleri”ne Acıbadem Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi katılım gösterdi.

SEMİNERLER ZENGİNLİK KATTI…

Kariyer Günleri’nde öğrencilere yönelik seminerler de düzenlendi. İstanbul Medipol Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Bahadır Kürşat Güntürk “Mühendislik Eğitimi ve Geleceği”, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Meltem Kolgazi “Tıp Eğitimi ve Geleceği”, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Araştırma Gör. Yusuf Öç ise “İşletme Eğitimi ve Geleceği” konulu seminerleri gerçekleştirdi.

MEZUNLARDAN “ÜNİVERSİTE HAYATI” SÖYLEŞİSİ…

İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Tekstil Mühendisliği – Tekstil Geliştirme, Pazarlama Öğr. Gör. Dr. Nazan Erdumlu’nun da öğrenciler ile buluştuğu etkinlikte, Haydarpaşa Lisesi mezunları Buğra Emekli  (İTÜ İnşaat Mühendisi) ve Neslihan Uzal (İTÜ Çevre Mühendisliği) de “Üniversite Hayatı” temalı söyleşide buluştu.

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...