Haberciler Darbecilere Karşı

“Haberciler Darbecilere Karşı”

Ümraniye Belediyesi’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte, “Beklemek Zor – Haberci Yakını Olmak” belgeseli ile “Haberciler Darbecilere Karşı” adlı kitabın tanıtımı gerçekleştirildi.

Grand Cevahir Otel Şişli’de düzenlenen organizasyona, çok sayıda gazeteci ile yakınları katıldı. Etkinlik kapsamında 15 Temmuz darbe girişimine tanıklık eden gazeteciler ile yakınlarının yaşadıklarını konu alan “Beklemek Zor – Gazeteci Yakını Olmak” adlı belgeselin gösterimi yapıldı. Ayrıca darbe girişimi esnasında sahada görev başında olan; Anadolu Ajansı’ndan Safiye Gören, Hüseyin Kulaoğlu ve Ahmet İzgi dahil 115 gazeteci ile yapılan röportajlardan oluşan “Haberciler Darbecilere Karşı” isimli kitabın da tanıtımı gerçekleştirildi.

Haberciler Darbecilere Karşı

İKİ DEĞERLİ HATIRA İLE 10 OCAK KUTLAMASI…

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, etkinlikte yaptığı konuşmada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü hatıra niteliği olacak güzel bir eser sunarak kutlamayı gelenek haline getirdiklerini, bu sene de aynı şekilde iki değerli hatırayla bunu yaptıklarını söyledi. Can, “Beklemek Zor – Haberci Yakını Olmak” belgeselinin, gazetecilerin hem savaş bölgelerinde hem de 15 Temmuz darbe gecesi görevdeyken yaşadıklarını ve geride onları bekleyen yakınlarının duygularını aktaran duygusal ve insani bir eser olduğunu belirtti. 15 Temmuz darbe girişimi gecesini anlatan “Haberciler Darbecilere Karşı” kitabının da tarihe ışık tutacağını söyleyen Başkan Can, şu açıklamalarda bulundu:

TARİHE IŞIK TUTACAK ÖNEMLİ BİR ESER…

“115 gazeteci, medya mensubu kardeşimizin bizzat olayların içinde, 15 Temmuz akşamı yaşadıklarını gazete formatında bastığımız bir kitap. İnanıyorum ki tarihe ışık tutacak ve ileride o günün tarihi yazılırken önemli bir belge niteliği taşıyacak bir eseri inşallah burada sizlerle paylaşacağız. Türkiye, 15 Temmuz’da hem bir darbe teşebbüsüne, hem de milletin şahlanışına şahitlik etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşuna, Başbakanımız Binali Yıldırım ve hükümetimizin kararlılığı ve milletimizin şanlı direnişi eklenince darbecilerin karanlık emellerine ulaşmaları mümkün olmadı.”

15 TEMMUZ’UN KAHRAMANLARI…

15 Temmuz’un unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini vurgulayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “15 Temmuz’un kahramanları arasında şüphesiz ki göğsünü kurşunlara siper eden, tankların karşısına gövdeleri ile çıkan aziz milletimizin evlatları birer kahraman olduğu gibi, şanlı direnişimize gövdenizi, aklınızı, fikrinizi ve her şeyinizi koymuş olan siz habercilerimiz de yine aynı şekilde 15 Temmuz’un kahramanları arasında yer aldınız” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Türkiye Şampiyonu

Ümraniyeli Türkiye şampiyonu Avrupa yolunda

Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Şampiyonası’nda Cengizhan Kuru, Gençler 75 Kg Full Contact Türkiye Şampiyonu oldu. 1-7 ...