kentsel dönüşüm

İstanbul’un ilçeleri kentsel dönüşüm için el ele verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve TOKİ Başkanı Ergün Turan, Haliç Kongre Merkezi’nde 39 ilçe belediye başkanı ile bir araya geldi. Afet odaklı çalışmalar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşüm projeleri için yaptığı yeni yasal düzenlemelerin konuşulduğu toplantıda, İstanbul’daki kentsel dönüşüm projelerinin geldiği aşama değerlendirildi.

İlçe belediye başkanlarının da değerlendirme yaptığı toplantıda konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’daki kentsel dönüşüm projelerinin kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade etti. Hazırladıkları kentsel dönüşüm planlarının kapsamlı olduğunu belirten Topbaş; “İstanbul’da belli başlıklar altında kentsel dönüşümü ele aldık. Stratejik deprem odaklı ve tarihi eserlerin, yani bize miras kalan yapıların korunmasına yönelik bir plan hazırladık. Hazırladığımız bu kentsel projeler sayesinde insani, kültürel ve maddi değerler açısından kentin kalite ve güvenliğini de arttırmış olacağız” şeklinde konuştu.

MODERN PROJELER KATILIMI ARTTIRIYOR…

Kentsel dönüşüm projelerinde İstanbulluların rızası ve onayı olmadan adım atmadıklarına da vurgu yapan İBB Başkanı Kadir Topbaş; “Yasal zorlamalarla insanımızı baskı altına almıyoruz. Hazırladığımız projeleri gördüklerinde kendi rızaları ile kentsel dönüşüme katılıyorlar. Hazırladığımız modern projeler katılımı arttırıyor” dedi.

kentsel dönüşüm

Afet odaklı çalışmalar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşüm projeleri için yaptığı yeni yasal düzenlemelerin konuşulduğu toplantıda, İstanbul’daki kentsel dönüşüm projelerinin geldiği aşama değerlendirildi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Açıkhava Sinema

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi

Ataşehir’de açıkhava sinema keyfi 19 Temmuz’da başlıyor. Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz etkinliklerinde parklarda açık hava sinema gösterimleri yapılacak. ...