Gönül Elleri’nden üreterek kazandıran proje…

1

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, hayata geçirdiği proje ile üretime ve ihtiyaç sahibi bayanların aile bütçesine katkı sağlıyor. Nikah şekeri ve hediyelik ürünler siparişleri alarak, bu ürünlerin imalatını ihtiyaç sahibi bayanlardan oluşan ekiplere imal ettiren Gönül Elleri Çarşısı, ev ekonomisine de katkı sağlıyor.

Yürütülen proje ile ilgili bilgi veren Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı El Sanatları Komisyonu Sorumlusu Fatma Yücel, nikah şekeri imalatının 30 kişiden oluşan üç grup tarafından yapıldığını belirtti. Tuzla Belediyesi Beyaz Masa ve Gönül Elleri’ne müracaatta bulunan ihtiyaç sahibi bayanların bilgi ve becerilerine göre değerlendirildiğini söyleyen Yücel; yeni başlayan bayanlara eğitim verildiğini ve eğitim sonunda bayanların kabiliyetlerine göre üretim safhalarında görevlendirildiklerini ifade etti.

Nikah törenlerinde ve yeni doğan bebek ziyaretlerinde hatıra süs ürünleri imalatı yaptıklarını söyleyen Yücel, tasarımları tamamen kendilerine ait olan 100’ün üzerinde modelleri bulunduğunu ifade etti.

Vatandaşlardan ve kurumlardan gelen siparişlerin, Gönül Elleri Çarşısı binasında bulunan el sanatları atölyesinde imal edildiğinin altını çizen Yücel; “Modellerimiz ve ürün kalitemiz beğeniliyor. Titiz işçilik ve özenli imalatımızla hem üretime katkı sağlıyoruz, hem de ihtiyaç sahibi bayanların aile bütçelerine destek oluyoruz” şeklinde konuştu.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. s.a. merhabalar yaptıgınız iş gerçekten çok güzel ve harika bir proje benimde yaptığım elişilerim var yapılan ürünleri satılmak üzere alıyor musunuz acaba bende böyle bir projede yer almak isterim dışardan okuyup hayalimdeki yapmak istiyorum inşallah bana yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Tuzla Belediyesi’nden Bilgi Evleri pikniği

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri, Akfırat mesire alanında yıl sonu pikniği düzenledi. Pikniğe katılan kursiyerler ve anneleri, yarışmalarda doyasıya ...