mangal

Gökhan Yüksel’den Kartal sahilinde mangal yasağı müjdesi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilçede ikamet eden vatandaşların Kartal sahilinde mangal yakmasının yasaklanması yönündeki yoğun talepleriyle ilgili konuştu. Önceki gün Kartal sahilinde çevrenin kirletilmemesi gerektiğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen temizlik etkinliğine katılan ve duyarlı vatandaşlarla beraber mıntıka temizliği yapan Başkan Yüksel, mangal sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.

“MANGALIN YASAKLANMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK”

“Kartal’da çevre bilincini yükseltmeye yönelik düzenlediğimiz etkinliğe vatandaşlarımızın katılımı ve desteği yoğun oldu. Bugün de Kartal sahilinde pikniklerden arta kalan ve kötü görüntüye sebep olan çöpleri el birliğiyle topladık. Sahil deyince aklımıza mangal sorunu geliyor” diyen Gökhan Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu etkinlikler sırasında mangal yapan arkadaşlarımızı da uyarmaya çalışıyoruz. Yeni dönemde onlara da piknik alanları yarattıktan sonra, mangalın azalması ya da yasaklanması için bir çalışmamız olacak. Çocuklarımıza yaşanabilir bir kent, yaşanabilir bir dünya bırakmak için bu tarz etkinliklerimize ve projelerimize hayat vermeye devam edeceğiz.”

mangal

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Güneş enerjisi

Kartal’ın parklarındaki güneş enerjisi sistemleri güncelleniyor

Kartal Belediyesi parklarındaki güneş enerjili aydınlatma sistemlerine şebeke üzerinden yedek besleme hattı çekildi ve karşılaşabilecek her türlü olumsuz ...