Geri dönüşüme destek veren okullara sinevizyon salonu…

1

Pendik Belediyesi, 10 ton atık toplayan her okula sinevizyon salonu yapacak. Proje kapsamında, okullara Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından kumbaralar (atık toplama kutuları) dağıtılacak. Kumbaralarda biriktirilen geri dönüşüme uygun atıklar 10 tonu bulduğunda ise, belediye ekipleri harekete geçerek toplanan atıkları geri dönüşüm firmasına verecek.

Bu aşamadan sonra ilgili okula projeksiyon, perde, ses sistemi ve diğer teknik malzemelerin bulunacağı tam teşekküllü bir sinevizyon salonu kurulacak. Böylece Pendik’te hem çevre, hem de eğitim adına önemli bir adım atılmış olacak. Proje gerçekleştirilmeden önce atıkların geri dönüşüme kazandırılması konusunda öğrencilere eğitim verilirken, bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile işbirliği yapılacak.

“Geri dönüştürülebilir atık, çöp değildir…”

Bu proje ile toplumda “Her atık çöptür” algısını kırmayı amaçladıklarını ifade eden Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin; “Daha yaşanılabilir bir Pendik için çevre temizliğine çok önem veriyoruz. Bu konuda en son teknolojiyi kullanıyoruz. Ancak temizlikte istenilen seviyeyi vatandaşların desteği ile yakalayacağız” dedi.

Bu konuda eğitim camiasına büyük görevler düştüğünü belirten Başkan Şahin; “İnanıyorum ki bu proje, öğrencilerimizin çevreye olan duyarlılığını artırmaya ve okullar eliyle toplumun çevre bilincinin oluşmasına katkıda bulunacaktır” şeklinde konuştu. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...