Gebze Belediyesi’nden “Atık Pil Toplama Kampanyası”…

1

Gebze Belediyesi, insan sağlığı ve çevreye büyük zararı olan atık pillerin toplanarak geri dönüşüme kazandırılması amacıyla, okullar arasında “Atık Pil Toplama Kampanyası” başlattı. Nisan ayında sona erecek kampanyada, en fazla atık pil toplayan ve ilk üçe giren okullara çeşitli ödüller verilecek.

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Servisi tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde; Gebze’deki tüm okullara, hastanelere, kamu kurumlarına, muhtarlıklara, sanayi tesislerine, market ve diğer işyerlerine pil kutuları ve bidonlar bırakılarak toplama noktaları oluşturuldu.

30 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ…

Gebze Geri Kazanım Projesi (GEKAP) kapsamında gerçekleştirilen Atık Pil Toplama Kampanyası ile atık pillerin insan sağlığına ve çevreye vereceği zararların önlenmesi ve vatandaşlarda ve öğrencilerde atık pillerin zararları konusunda çevre bilinci oluşturulması amaçlanıyor.

Projeyi yürüten Çevre Koruma ve Kontrol Servisi yetkilileri, kampanya ile tehlikeli atıklar sınıfında yer alan atık pillerin ayrı toplanarak ekonomiye geri kazandırılmasını ve çevre bilinci oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, 2009 yılından beri yaklaşık 30 bin öğrenciye uygulamalı eğitim verildiğini kaydetti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve okullarla işbirliği içinde başlatılan kampanyaya tüm Gebzelilerden destek bekleyen Gebze Belediyesi yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlardan topladıkları atık pilleri toplama noktalarına teslim etmelerini istedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...