Avrupa Spor Başkenti’ne özel anma pulu ve zarf çıktı…

1

Avrupa Spor Başkentleri Birliği (ACES) tarafından İstanbul’un “2012 Avrupa Spor Başkenti” olarak ilan edilmesi sonrası, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün başlattığı çalışmalar kapsamında, PTT’ye yapılan başvuru ile “İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti” konulu özel anma pulu ve ilk gün zarfı çıkarıldı.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü, 9 Aralık 2011 tarihinde Spor Başkenti İstanbul için özel anma pulu ve zarf çıkarılması konusunda, PTT Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunuldu. Başvuruyu değerlendiren PTT Yönetim Kurulu, özel anma pulları ve zarflarının çıkarılmasına karar verdi. Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinatörlüğü’nün ortak hazırladığı Spor Başkenti unvanının önemi, başvurusu ve kazanılma süreci ile ilgili materyaller, fotoğraflar, logolar ve belgeler PTT Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

PTT’nin yaptığı çalışma ile dört değerli anma pulu ve zarflar hazırlandı. Dört değerli anma pulları, tamamlayıcı değer olarak 50 Kuruşluk 250 bin, yurtiçinde kullanılmak üzere birer liralık 500 bin adet ile yurtdışında kullanılmak üzere iki liralık pullardan 250 bin adet olmak üzere toplam 1 milyonluk pul piyasaya sürüldü.

Söz konusu pullara ait 2.500 adet bastırılan 15.02.2012 tarihli ilk gün zarflarında, “İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti Logosu”na ait soğuk damga, sadece bir gün kullanılıp imha edilmesi yoluyla soğuk damgalı zarflar tarihteki yerini aldı. 

Resmi kurumlarda Spor Başkenti İstanbul logosunun kullanımı sağlandı…

İstanbul’un 2012 Avrupa Spor Başkenti unvanını kazanmasının ardından, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İletişim Koordinatörlüğü’nün ortak çalışması sonucu “İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti” logosunun tasarlanmasıyla çalışmalar başladı. Tasarlanan logo, ilk olarak Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün 4 Ocak 2012’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 24 Daire Başkanlığı, 82 Müdürlük, 24 İştirak Şirketi, İETT ve İSKİ’ye gönderdiği resmi yazı ile yazışmalarda, etkinliklerde vb. yerlerde kullanılmaya başlandı.

Müdürlüğün başvurusu üzerine İstanbul Valiliği, 2012 Avrupa Spor Başkenti logosunun merkezi ve yerel yönetimler ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, üniversitelerde ve okullarda yıl boyunca tüm resmi yazışmalarda ve etkinliklerde 2012 Avrupa Spor Başkenti logosunun kullanılması için genelge yayınlandı ve logo kullanılmaya başlandı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Futbol Turnuvası

STK’lar Arası Futbol Turnuvası başladı

Ataşehir ilçe sınırları içerisindeki sivil toplum kuruluşlarının katıldığı STK’lar Arası Futbol Turnuvası başladı. Teması “kardeşlik”, adı “Birlikte Türkiye’yiz” ...