Fikirtepe’nin yeni yüzü Brooklyn Park görücüye çıktı!

Kentsel dönüşümün sembolü haline gelen Fikirtepe’nin marka projesi “Brooklyn Park”ın lansmanı, Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Selimoğlu Group ve Pana Yapı ortaklığında yükselen prestij projesinin yönetimi, medya ve sektörün saygın isimleriyle bir araya geldi.

Fikirtepe’nin merkezi konumunda yükselen Brooklyn Park’ın lansmanı büyük ilgi gördü. Konumu itibariyle İstanbul’un her bir noktasına eşit uzaklıkta olması ve ulaşım olanakları yönüyle öne çıkan projenin sunumu, Kadıköy’ün geleceğine yönelik büyük heyecan yarattı.

“KADIKÖY’Ü 10 YIL SONRA KİMSE TANIYAMACAK…”

Yenilenen Fikirtepe ve devasa Brooklyn Park, marka ilçe Kadıköy’ün geleceğine yönelik önemli ayrıntıları gündeme getirdi. Brooklyn Park ile birlikte onlarca projenin hayata geçeceği Fikirtepe, İstanbul’un gözbebeği Kadıköy’ün oldukça küçük bir coğrafyası olarak haritalarda yerini alıyor. Ancak Fikirtepe, ulaşım ağı itibariyle Kadıköy’ün birçok noktasına oranla avantajlı yönüyle dikkat çekiyor. Fikirtepe’nin ardından Hasanpaşa, Rasimpaşa ve çevre mahallelerde de kentsel dönüşümün gerçekleşmesi bekleniyor.

FİKİRTEPE, FİRMALAR İÇİN BİR BAŞLANGIÇ…

Yenilenen Fikirtepe’de inşaat firmalarının hayata geçireceği projeler, yapılarının yüzde 90’ı eski ya da çürük olduğu bilinen Kadıköy’ün değişiminde de örnek olacak. Fikirtepe’de başarılı referanslar, Kadıköy’ün eski ve yeni dokusunu harmanlayan firmaların diğer kentsel dönüşüm çalışmalarına cesaret verecek.

TRAMVAY HATTI ve FİNİKÜLER HAT GELİYOR…

Fikirtepe, değişim ve sürprizleri de içeriyor. E-5 Karayolu ve TEM otoyollarına, Boğaziçi ile FSM köprülerine, Metrobüs, Deniz Otobüsü, Marmaray ve 2015 yılında açılacak Avrasya Oto Tüneli’ne çok yakın bir noktada yer alan Yeni Fikirtepe, ulaşım açısından büyük avantaja sahip… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptırdığı şehir planında dairesel tramvay hattı ve finiküler hattı da dikkat çekiyor. Yeni Fikirtepe’nin yüksek noktaları ile metro hattı arasında planlanan hatta alternatif olarak yeşil koridorlar ve İspanyol merdivenleri ile de E-5 Karayolu’na inilebilecek. Alışveriş merkezleri, beş yıldızlı oteller, hastaneler ve üniversiteler ile yenilenen Fikirtepe’nin her türlü ihtiyaca cevap verebilecek durumda olduğu belirtiliyor.

YEŞİL ALANA GENİŞ YER AYRILDI…

Yeni Fikirtepe, 1.3 milyon metrekare arazi üzerine kuruluyor. Bina yükseklikleri 80 metre ile sınırlandırılırken, binaların oturum alanı ise yüzde 15 olarak kayıtlarda yerini aldı. Devasa projelerin dışında bölgenin yüzde 25’i yeşil alanlara ayrıldı. Yeni Fikirtepe, 4 milyon metrekare inşaat kapasitesi ile 140 bin kişinin yaşayacağı, 60 bin kişinin çalışacağı, yeşili bol, geniş bulvarları ve yolları ile ferah bir kente dönüşecek.

BROOKLYN PARK, HER KESİME VE ZEVKE HİTAP EDİYOR…

Brooklyn Park; yarım ay şeklinde, avlulu mimarisi ve donatıları ile bölgenin merkezini oluşturacak. Estetik mimarisiyle ve kaliteli donatılarıyla özel bir yer edinen Brooklyn Park’ta, Prens Adaları ve Kalamış manzarasına hakim özel daireler ile geniş teraslı ve yeşille iç içe daire seçenekleri yer alıyor. Her ihtiyaca yanıt verecek şekilde tasarlanan projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri sunuluyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖRNEK PROJE…

10 Haziran’a kadar sürecek avantajlı lansman fiyatları kapsamında projede fiyatlar 1+1 daireler için 379.000 TL’den başlıyor. 2+1 daireler 556.000 TL’den, 3+1 daireler ise 786.000 TL’den başlıyor. Fiyatlar; konumu, manzarası ve tipine göre artıyor. Brooklyn Park, İstanbul’un en değerli bölgelerinden Yeni Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünde örnek niteliğinde dikkat çekiyor. Brooklyn Park ile dönüşüme tabi tutulan alanda yürütülen başarılı yönetim sürecinde tüm hak sahipleriyle anlaşmaya varıldı. Yıkım çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü proje alanı, bölgenin en aktif şantiyesi olarak değerlendirilmeye başlandı.

SELİMOĞLU: “YENİ FİKİRTEPE’DE ÖNCÜ OLMAYI AMAÇLADIK…”

Yeni Fikirtepe’nin dönüşümünde öncü bir rol üstlendiklerini belirten Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, lansman açıklamalarında şunları ifade etti:

“Kentin merkezinde geliştirilecek kentsel dönüşüm projelerinin hepsi çok önemli… Bu çalışmalar içinde Yeni Fikirtepe’de yapılan her iyi iş, tüm kentsel dönüşüm projelerine olan bakış açısını değiştirecek. Buradaki planlama, yaşayan şehir kavramı üzerinde yapıldı. Yaşayan şehirde proje, çevresi ile bütünleşiyor. Binalar ve projelerde cadde ilişkisi avlularla tamamlarken, güvenlik de üst seviyede tutuluyor. Yeni Fikirtepe’nin çevresinde ise Bağdat Caddesi, Sahilyolu, Kadıköy, Fenerbahçe Burnu, Kalamış Marina, Moda, Acıbadem gibi şehrin en önemli yaşayan merkezleri bulunmaktadır. Brooklyn Park projemizle Yeni Fikirtepe’nin oluşumunda öncü olmayı amaçladık. Projelendirmesiyle ve tüm süreciyle öne çıkan, sembol bir proje oluşturduk. Pana Yapı ortaklığıyla çalışmalarına hızla devam ettiğimiz Brooklyn Park projemizle birlikte bölgede iki projeye daha imzamızı atacağız.”

UFUK: “YABANCI YATIRIMCILARDAN YOĞUN İLGİ VAR…”

Lansman öncesinde 10 gün boyunca talep topladıklarını ve yoğun bir yatırımcı ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, şunları dile getirdi:

“Yeni Fikirtepe, merkezi konumu ve hızla yükselen gayrimenkul fiyatlarıyla yatırımcıların ilgisini çekiyor. Öyle ki, bu durum yabancı yatırımcıların ilgisini buraya çekiyor. Lansman öncesinde 10 gün boyunca talep topladık ve onlarca yabancı yatırımcıdan kayıt aldık. Lansman ile beraber Brooklyn Park projesindeki tüm evleri satışa açtık. Özellikle çok talep gören teraslı daireler ve mağazaları belki kura ile satmak durumunda kalacağız. Yeni inşa edilecek olan Avrasya Tüneli’ne dikkatinizi çekmek isterim. Tarihi Yarımada’ya bu tünel ile Yeni Fikirtepe’de bulunan projeler çok yaklaşıyor. Bu özellikle yurtdışına ciddi bir satış potansiyelini de yanında getiriyor. Deniz havası ve deniz kokusu almak istiyorsanız, Bağdat Caddesi’nin tepe noktasında yer alan Brooklyn Park projesine sizleri davet ediyorum.”

150 MİLYON TL’LİK YATIRIM…

Selimoğlu Group ve Pana Yapı Ortaklığı’nın Yeni Fikirtepe’deki ilk projesi Brooklyn Park, 150 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçiriliyor. 113 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Brooklyn Park’ta 731 konut ve 13 ticari ünite yer alıyor. Sosyal yaşam ve spor alanlarına geniş yer verilen projenin 14 bin 500 metrekarelik toplam arsasının 5 bin 200 metrekaresi peyzaja ayrılıyor. Projenin detayları ise şu şekilde açıklandı:

 • Teslim Tarihi: 36 Ay
 • İnşaat Alanı: 113.000 m2
 • Arsa Alanı: 14.500 m2
 • Peyzaj Alanı: 5.200 m2
 • Mimarlık Ofisi: Çamoğlu
 • Yatırım Bedeli: 150 milyon TL
 • Projeden Beklenen Ciro: 500 milyon TL
 • Toplam Konut Sayısı: 731
 • Ticari Alanlar: 13
 • Proje Bitiminde Yaşayacak Kişi Sayısı: 2000
 • Ulaşım: Metro, Metrobüs, Marmaray, Avrasya Tüneli, Füniküler, Tramvay, Toplu taşıma Otobüs

Brooklyn Park Projesi’nin Fikirtepe Mandıra Caddesi üzerinde bulunan Satış Ofisi Sorumlusu Ebru Akyol, lansman sırasında davetlilerle yakından ilgilenerek, proje ve detayları hakkında bilgilendirmede bulundu…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Doğaya destek olurken kazandıran proje

Ataşehir Belediyesi, daha sürdürülebilir bir yaşam için Migros, Exitcom ve Elday firmalarının işbirliğiyle “Dönüştür Doğa Kazansın, Money’ler Katlansın!” ...