Fikirtepe tinercilere ve suç örgütlerine teslim!..

Kentsel dönüşüm çalışmalarının istenilen ivmede gerçekleştirilemediği Fikirtepe’de, tehlike çanları çalmaya başladı. Yıkımların bitirilememesi nedeniyle boş evlerin, suç örgütleri ve tinercilerin yuvası haline dönüştüğü iddia edildi.

Gece saatlerinin yanı sıra artık gündüz saatlerinde de tehlike arz eden Fikirtepe sokakları, savaştan çıkmış bir şehri andırıyor. Bunu fırsat bilen yapımcıların bazı film ve dizi setlerini Fikirtepe’ye kurması ve özel çekimler gerçekleştirmesi dikkat çekiyor.

5 BİNE YAKIN BİNA RİSK OLUŞTURUYOR…

Zaman Gazetesi’ne konuşan Fikirtepe Dumlupınar Eğitim Merdivenköy Mahalleleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (FİDEM) Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Oruç, şunları dile getirdi: “Fikirtepe’nin yüzde 70’i kira ile geçinen insanlardan oluşuyor. Bu kentsel dönüşüm durumu çıktıktan sonra, eski kiracılar buraları terk etti. Ev sahibi insanlar da gelirleri kesilince mağdur olmaya başladı. Böylece yıkılacak evleri yabancılara ucuza vermeye başladılar. İnşaat firmaları 3 bine yakın ev yıktı, 5 bin ev ise boşaltıldı.”

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...