Fenerbahçe mağlubiyetleri unutturdu…

1

Son derbi maçında Fenerbahçe’nin Beşiktaş karşısında daha istekli, sabırlı ve baskılı oynadığını gördük. Elbette sonuç da, daha iyi hazırlanan takıma örtüşen bir şekilde cereyan etti. Alex’in mücadelesi, ortasahada form grafiği gitgide artan Stoch’un driplingleri ve oyun zekası ile birleşince, Fenerbahçe forvetleri Beşiktaş defansını zorlamaya başladı.

Beşiktaş’ta eksiklerin çok olması, deplasmanda oynamaları gibi mazeretlere sığınmayalım. Bu takım Saraçoğlu’nda daha iyisini yapabilirdi. Yapmalıydı da… Öncelikle Beşiktaş, ideal forvetini bulmalı. Denize düşen yılana sarılır misali, her forvet yokluğunda Holosko’yu sahaya sürmekten vazgeçmeli.

Bir oyuncunun başarısı,  sahada oynadığı süre ile doğru orantılı olarak artar. Geçen sene Holosko’nun Belediye’de attığı kritik goller, hep bu düşüncenin meyveleriydi. Ayrıca sakatlıktan yeni kurtulan Ersan Gülüm’ü de farklı maçlarda ısındırmak lazım değil mi? Beşiktaş’ın kadrosu, belki de sahaya çıkabilecek en iyi kadrolardan biriydi. Ancak  en iyisi değildi. Fenerbahçe ise, risk alarak Moussa Sow’u kullanmayı düşündü.

Beşiktaş rakibinin bu dezavantajından bile faydalanamadı. Fenerbahçe defansının ortasına atılan hızlı hücumlarda sürekli olarak gedikler verdiğini, geriye koşmakta zorlandığını sürekli görüyoruz. Fernandes gibi buraları karıştırabilecek bir oyuncunun olmaması da, Beşiktaş’ın şanssızlığı idi. Ancak Beşiktaş’ın mutlaka her maçta rakibe göre oyun dizilişi ve kadro yapısı ile çıkması lazım. Keşke herşey Carvalhal’in maç sonrasında ağzından çıkanlar gibi olsaydı. Fenerbahçe işine yarayacak mühim bir 3 puan aldı. Kocaman’ın öğrencileri, bu galibiyetle mağlubiyetleri de unutturdular.

Kocaman, oyuncularını kullanmak ve performanslarını yükseltmek konusunda çok başarılı. Buna, Stoch ve Baroni’yi örnek gösterebiliriz. Artık lig çok daha keyifli hale gelmeye başladı.

Bu arada Beşiktaşlı dostlara bir siteden bahsetmek istiyorum. Tamamen amatörce duygular ve Beşiktaş sevgisinin birleştiği bu siteyi mutlaka ziyaret edin derim. Adresi ise şöyle: http://www.1903online.com/

https://twitter.com/#!/oguzakdeniz

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hakan Aytaç

Mirasın üzerinde tepinmek!

İstanbul, efsane bir şehir. Doğal güzellikleri, efsaneleri, tarihi yer ve yapıları, Boğaz’ı, hanları, hamamları, ama bunların içinde en ...