Erdem Erkul, Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi’ne seçildi…

Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Erdem Erkul, Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi’nde yönetime seçildi.

Beş yıldır Avrupa Bilişim Dernekleri Konseyi’nde (CEPIS) Türkiye’yi Türkiye Bilişim Derneği (TBD) adına temsil eden Dr. R. Erdem Erkul, konseyin Brüksel’de yapılan Genel Kurul’unda CEPIS Başkan Yardımcılığ’ına seçildi. CEPIS’in Kasım 2014 ayı içerisinde Cenevre’de yapılan toplantısında TBD Yönetim Kurulu Üyesi Erkul, Başkan Yardımcılığı’na aday gösterilmişti.

Avrupa bilişim politikalarına yön veren CEPIS’te 4 yıldır Türkiye’yi temsil eden Erkul, Genel Kurul’da 2. Başkan Yardımcılığı için gösterilen 6 adaydan biri oldu. Yapılan oylama sonrasında Erkul, Başkan Yardımcılığı’na getirildi. TBD’den yapılan açıklamaya göre, 33 Avrupa ülkesi ve 350 bin’in üzerinde bilişim teknoloji uzmanının üyesi olduğu CEPIS’in Brüksel’de gerçekleştirilen Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi Genel Kurulu’na, Avrupa’nın 32 farklı ülkesinden bilişim teknolojileri sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldı.

DR. R. ERDEM ERKUL HAKKINDA…

1980 yılında Ankara’da doğdu. İşletme, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında lisans ve lisans sonrası eğitimlerini tamamladı. Harvard Üniversitesi’nde Ekonomik Kalkınma için İnovasyon Programı’na ve e-Devlet Merkezi’nde çalışmalara katıldı. Girişimci olan Erkul, dünyanın önemli uluslararası e-devlet portallarından birisi olan digital-government.net‘in de kurucusu ve editörü aynı zamanda… Sivil toplum çalışmalarına önem veren ve aktif katılan Erkul, Türkiye Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı olmasının yanı sıra ülkemizde ve Avrupa’da gençlere, engellilere ve yaşlılara yönelik birçok sosyal projeye imza attı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...