Kuzey Marmara’ya ilk asfalt döküldü…

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde, otoyol güzergâhındaki asfalt çalışmalarına başlandı. Yolun Odayeri mevkiindeki 2 kilometrelik bölüme asfalt dökülerek, kullanıma hazır hale getirildi.

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’ni yürüten inşaat firması ICA tarafından yapılan açıklamada, 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamaya göre, Kuzey Marmara Otoyolu güzergâhında ilk kez asfalt dökülen otoyolun 2 kilometrelik bölümü kullanıma hazır hale getirildi.

Asfalt döküm işlemi sırasında 45 kişilik bir ekibin çalıştığını söyleyen Kuzey Marmara Otoyolu E-2 Kısım Sorumlusu ise, bölgede yapımı süren viyadük 37’nin bitimi sonrası asfalt döküm işleminin sürdürülmesinin planlandığını belirtti. Bir süre önce de güzergâh üzerinden geçen Sarıyer-Demirciköy ulaşım yolu asfaltlanarak hizmete açılmıştı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’te öğrenci servisinde patlama!

Pendik’te özel bir üniversitenin servis aracında henüz bilinmeyen nedenle meydana gelen patlamada 7 öğrenci yaralandı. TEM Otoyolu’nun Sabiha ...