Engelsiz Kartallar…

1

Bedensel engelleri sorun etmiyorlar. Yeter ki, onlara karşı diğer insanların kafasında engeller olmasın; onlar herşeyi başarabilecek güçteler. 

Rakip tanımayan Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı, Yunus Sahası’nda Bursa İşitme Engelliler Futbol Takımı ile karşılaştı. Rakibini 5-1 skorla yenen Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı, izleyenlere keyifli bir oyun sundu. Sahada kazanan hem Kartal’dı, hem de Bursa. Onlar gösterdi ki; asıl engelli olanlar, onlara karşı ön yargı ile yaklaşanlar. Skor ne olursa olsun, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılması ile her zaman Türkiye kazanan taraf olacaktır. 

“Bu yıl şampiyonluk garanti…”  

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Kemal Alpay, maç sonrası yaptığı açıklamada; “Oyuncularımızın üstün performansı ve takım ruhu ile çıktıkları maçı, attığımız 5 gol ile taçlandırdık. Takımımızın performansı ve kapasitesi standartların çok üzerinde olduğu için, bu yıl şampiyonluk garanti” dedi. 

İşitme Engelliler Futsal Milli Takımı gümüş madalya sahibi… 

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı’nın dört oyuncusunu gönderdiği İşitme Engelliler Erkek Futsal Milli Takımı, İşitme Engelliler Dünya Futsal Şampiyonası’na katıldı. 

İsveç’in Örebro kentinde 18 Kasım’da başlayan şampiyonada boy gösteren İşitme Engelliler Futsal Milli Takımımız, önemli bir başarıya imza attı ve ilk kez katıldığı Dünya Şampiyonası finalinde, ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

2

 

sporvitrini

Hakkında Murat Küçük

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...