Elektrik kabloları yeraltına iniyor…

2

Sancaktepe’de elektrik potansiyelini güçlendirmek ve görüntü kirliliğin önüne geçmek amacıyla, AYEDAŞ ve Sancaktepe Belediyesi’nin işbirliği ile planlanan orta gerilim ve alçak gerilim hatlarına ait elektrik kablolarının yeraltına indirilmesi çalışmalarına başlandı. 2011 Yatırım Planı çerçevesinde AYEDAŞ ve Sancaktepe Belediyesi’nin işbirliği ile planlanan proje; Mevlana, Yunus Emre ve Safa Mahallerini kapsıyor.  Üç ay gibi kısa bir sürede bitirilmesi planlanan projenin çalışmaları hızlı bir şekilde yürütülüyor.

Sancaktepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yürütülen çalışmalarla Sancaktepe’nin cadde ve sokaklarında yıllardır çirkinlik oluşturan elektrik kablolarının, borulu sistem çerçevesinde yeraltına indirilerek kent imajına zarar veren görüntülere en kısa sürede son verileceğini ifade etti.

Çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklardaki eski elektrik direklerinin yıkılacağını belirten yetkililer, bunların yerine sadece aydınlatma amacıyla yeni direkler dikileceğini ve gökyüzünde iletken hiçbir kablo kalmayacağını belirtiyor. Planlanan çalışmaların yılsonuna kadar süreceği ve üç ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasına çalışılacağı da kaydedildi.

3

Çalışmalarla elektrik kablolarının borulu sistem içerisinde yeraltına alındığına dikkat çeken Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem; “Bu sayede herhangi bir yerde arıza olduğu zaman, borunun içinden geçen kabloyu rahatlıkla alarak arızanın kısa sürede giderilmesini sağlayacağız. Arızanın giderilmesi için büyük avantaj sağlayan bu uygulama ile Sancaktepe şehir merkezi adeta örümcek ağı gibi yayılan kablo karmaşasından kurtulup, modern bir ilçe görünümüne kavuşacak” şeklinde konuştu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Erdem, bu çalışmaların yanı sıra eskiyen kaldırım taşlarının da değiştirildiğini ve caddelerde yol genişletme çalışmaları yapıldığını bildirdi. Erdem, 3.5 km’lik bir çalışmanın kent merkezindeki esnafın görüşleri doğrultusunda uygulamaya konulduğunu da sözlerine ekledi.

1

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...