Elazığlılar, Başkan Altınok Öz’ü ağırladı…

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği geceye konuk oldu. Dernek eski başkanları Faik İçmeli ve Mehmet Güngör’ün bulunduğu geceye, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer de katıldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen gecede dernek faaliyetlerinin önemine değinen Başkan Altınok Öz, şunları ifade etti:

“DERNEKLERE DESTEĞİMİZ SÜRECEK…”

“Kartal’da dernekler bizim için çok önemli… Onların çalışmalarını her zaman destekledik. Dernekler, insanları bir araya getiren, kültürlerin yaşamasında etken olan ve paylaşımı artıran yapılardır. Bizler, beş yıldır derneklerle sık sık bir araya gelerek, her zaman onlarla görüş alışverişinde bulunuyor, kültür ve geleneklerini beraber yaşıyoruz. Yeri geldi üstümüze düşen yardımı yapmaya çalıştık. Yeni dönemde de derneklere destek olmaya devam edeceğiz.”

“ÖNCE İNSAN ANLAYIŞIYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ…”

Beş yılda Kartal’da 230 projeye imza attıklarını belirten Başkan Öz, 5 yıllık Belediye Başkanlığı ve hekimlik hayatı boyunca halkla hep iç içe olduğunu, dolayısıyla halkın sorunlarını bildiğini vurguladı ve ekledi: “Halkın içinden gelen bir belediye başkanıyım… Bu yüzden Kartal’da ‘önce insan’ anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz.”

“HAYVAN BARINAĞI PROJEMİZ ENGELLENDİ…”

Sokak hayvanları için büyük çaplı bir barınak projesi yaptıklarını, ancak barınağın yapılacağı arazinin kendilerine verilmediğini belirten Başkan Altınok Öz; “Hayvan Barınağı projemiz ile ilgili Milli Emlak’a yaptığımız başvurumuz engellenmiş ve olumsuz sonuçlanmıştır. Biz de Kartal genelinde kurmuş olduğumuz otomatik su ve beslenme odakları ile onların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Sokak hayvanlarımızın yaralarını sarıp, bakımlarını gerçekleştiriyor ve onları hastalıklardan korumak için gereken tüm aşılarını yapıyoruz” dedi.

“ATIK YÖNETİMİNDE BAŞARILI OLDUK…”

Kartal’da çevre adına çok önemli projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Altınok Öz; “Atık yağdan araç lastiklerine, elektronik atıktan pillere kadar tüm atıkları topluyor, geri dönüşüme kazandırıyoruz. Organik atıkları kırmızı solucanlar yardımıyla gübreye dönüştürüyoruz. Su Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri yapıyoruz. Yeşilin artması, çevrenin temiz olması için yürüttüğümüz çalışmalara yenilerini ekleyerek daha temiz, daha sağlıklı ve daha güzel bir çevre hedefi ile çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...