Egemen Bağış’ın Kadıköy defteri kapandı…

Siyasi kulislerde adı “Kadıköy, Ataşehir ya da Beyoğlu Belediye Başkanı Adayı” olarak geçen AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, konuya açıklık getirdi.

Bağış, “İstanbul’un 39 ilçesinde de adaylık konusunda şahsıma ihtiyaç duyulduğunu zannetmiyorum” şeklinde konuştu. Böylece bir ilk yaşanarak, “Bakan’ın belediye başkanı koltuğuna oturması” ihtimali rafa kalkmış oldu. Bakan Bağış, açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

“Beyoğlu’nun başarılı bir belediye başkanı bulunmaktadır. Bana ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Başbakanımızın başkanlığında toplanan Üst Komisyon tarafından partimizi temsil etmeye en uygun adaylar belirleniyor. Şahsımla ilgili komisyon tarafından bir karar alınıp alınmadığını bilmiyorum. Bu konuda bana ulaşan bir bilgi ya da teklif söz konusu değildir.

Beyoğlu, İstanbul’umuzun 39 ilçesinden biridir. Ancak burada veya İstanbul’un herhangi bir ilçesinde şahsıma ihtiyaç duyulacağını zannetmiyorum. Beyoğlu’nun şu andaki başarılı Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan kardeşime ilk günden itibaren verdiğim desteğim devam etmektedir.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...